Reality

Prodej a pronájem nemovitostí: nejčastější dotazy

0
jak na prodej domu

Sen o vlastním bydlení má jistě každý z nás. Bohužel příjmy průměrné české rodiny zpravidla na pořízení vlastního rodinného domku nestačí. Ti, kteří se na několik dlouhých let nechtějí upsat hypotečnímu makléři, často volí provizorní bydlení formou pronájmu nebo odkoupí družstevní byt a každý měsíc hradí pravidelné nájemné. Ti šťastnější si pak mohou dovolit vysněný rodinný dům nebo skromnější bytovou jednotku. Při koupi nebo pronájmu však vyvstává řada otázek, které vyžadují odpověď. Ve spolupráci s předním inzertním portálem Realitní revoluce jsme pro vás sestavili seznam nejčastějších dotazů týkajících se prodeje a pronájmu nemovitostí, ale i obav majitelů, kteří tyto nemovitosti vlastní a dále pronajímají.

Pronájem: zajímají vás zvířata i měsíční výše nájemného

Mladé lidi, absolventy a ostatní zájemce o bydlení v pronajatém bytě vesměs zajímají odpovědi na tři základní otázky týkající se nájmu, přihlášení trvalého bydliště a možnosti bydlet v pronajatém bytě se svým čtyřnohým miláčkem. Co se týče měsíčních poplatků, pak se lidé ptají zejména na to, co tyto poplatky zahrnují a zda je jejich výše dostatečná. Řada zájemců o pronájem se také často dotazuje, zda je možno přihlásit se v bytě k trvalému pobytu. Tato možnost není mezi pronajímateli zrovna dvakrát oblíbená a řada z nich ji z pochopitelných důvodů neumožňuje. To samé platí také pro domácí zvířata.

I ta mnohým vlastníkům bytů vadí.

Prodej: výše provize i měsíční náklady na bydlení.

Zde hrají ústřední roli finanční prostředky. Pokud zájemci o koupi bytu osloví realitní kancelář, pak je v první řadě zajímá, jak vysokou provizi si kancelář účtuje. Zpravidla je tato provize vypočítána jako procentní sazba (3 – 6 %) z kupní ceny nemovitosti. Ve finále pak zaplacená částka může činit několik tisíců i desetitisíců korun. Další dotaz zájemců o koupi nemovitosti se týká měsíčních nákladů na bydlení a jejich výše. Přesnou odpověď na tuto otázku by vám měl sdělit majitel prodávané nemovitosti nebo realitní makléř, který má danou nemovitost na starosti. Zájemci o koupi domu nebo bytu se také často ptají na to, kdy proběhla generální rekonstrukce nemovitosti, zda jsou rozvody elektřiny původní nebo nové, ale i na to, co všechno zůstává v domě nebo bytě určeném k prodeji. Kromě toho se také dotazují na sousedské vztahy v okolí, které mohou mnohdy stát za vznikem vleklých a nepříjemných sporů.

Na opačné straně barikády

Závěrem je nutno zmínit, že ani majitelé nemovitostí, kteří se rozhodnou svůj dům či byt pronajímat, nestojí zrovna ve dvakrát výhodné pozici. Mezi jejich nejčastější obavy patří strach z nepřizpůsobivých nájemníků, zadlužených osob, ale i konfliktních lidí. Nadšení nejsou zpravidla ani z domácích mazlíčků, osob holdujících cigaretovému tabáku a krátkodobých nájemníků, za které musí neustále hledat náhradu. Ať už stojíte v roli pronajímatele, majitele či nájemce, vždy vyvstanou určité otázky, na které je nutno hledat odpověď i problémy, které mohou být s bydlením spojené.

Více informací o aktuálním trhu nemovitostí, čerstvých realitních nabídkách a poptávkách naleznete na http://www.realitnirevoluce.cz

KONTAKT:

Josef Řezníček

PR oddělení

Telefon: 776690636 info@realitnirevoluce.cz http://www.realitnirevoluce.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.