Stavba

Jakou jímku vybrat? Rozhoduje především terén

0
jímka
Zdroj: Beekeepx / Shutterstock.com

Přemýšleli jste nad výběrem septiku nebo jímky, a nakonec jste dali přednost jímce? Pak už stačí udělat jen jeden další krok – vybrat vhodnou jímku do vašeho podloží. Je možné vybrat jímku samonosnou, dvouplášťovou nebo k obetonování, ale nerozhodují vaše preference, nýbrž spíše podloží, které máte u vaší nemovitosti.

Samonosná jímka je ideální do stabilního terénu

Tyto jímky se usazují obvykle do stabilního podloží nebo tam, kde chybí kanalizace. Jestliže je však v půdě spodní voda nebo nerovnoměrnosti, je vhodné zvolit jiný typ jímky. Realizace betonové jímky Brno je možná zejména u rodinných domů a chalup, ale není problém umístit je také k rekreačním objektům. Taková jímka se velmi snadno instaluje, dokonce se to dá zvládnout i svépomocí. Postačí vykopat stavební jámu, zhotovit základovou betonovou desku a následně jímku zasypat.

Jímky do skalnatého podloží

Hodí se k pozemkům se skalnatým podložím či půdou s vyšším statickým zatížením. Může být také použita v terénu, který je svažitý nebo nerovnoměrně zatížený. Je potřeba usadit ji na ztvrdlou betonovou desku a její instalace je o něco náročnější, takže je obvykle výhodnější oslovit specialisty.

Dvouplášťové jímky sednou do jílovitých půd

Jsou ideální pro velmi nestabilní podloží. Pokud se v oblasti vyskytují také spodní vody, určitě zvolte jímku dvouplášťovou. Je patrné, že montáž betonové jímky Olomouc se v zásadě hodně liší podle toho, kam ji chcete posadit. Proto se vyplatí její umístění vždy důkladně konzultovat se specialisty a ověřit si, že jste zvolili ideální jímku pro vaše potřeby.

Kulatá nebo hranatá?

Mimo jímky dvouplášťové máte obvykle na výběr mezi jímkou kulatou a hranatou. Na tvaru tolik nezáleží, jedinou limitací může být prostor, který máte k dispozici. Někdy se může jevit jako vhodnější možnost jímka kulatá, ale nepasuje do každého prostoru. S výběrem se opět obraťte na odborníky, kteří mají zkušenosti přímo z terénu a dovedou vám poradit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.