Domácnost

Židle Chiavari a jejich historie

0
Židle Chiavari

Židle Chiavari mají velmi bohatou a dlouhou historii. Židle Chiavari jsou více než jen nábytek k sezení. Jsou to ikonické židle, z nichž první v nové verzi byla vyrobena v 19. století v malém městečku v Itálii, konkrétně v Chiavari.

Historie židlí Chiavari

Židle chiavari byly předtím, než získaly svou současnou podobu, luxusními a velmi honosnými kusy nábytku. Obdivovat je bylo možné už například na recepcích, kterých se účastnil Napoleon Bonaparte. Byl to truhlář Giuseppe Gaetano Descalzi, kdo zjednodušil jejich podobu, a tím je velmi zpopularizoval. Na druhou stranu je třeba zmínit, že jejich masový prodej začal až v polovině 20. století; ve Spojených státech dosáhly vrcholu své popularity v 70. letech 20. století. Běžně se jim říká americké židle, protože právě tam se používaly a stále používají na nejrůznější recepce a oslavy. Soukromé recepce i veřejná vystoupení s hosty nelze pořádat s jinými židlemi. Na svatbě manželů Kennedyových sedělo 900 významných hostů právě na židlích Chiavari, což samo o sobě svědčí nejen o jejich oblíbenosti, ale také o jejich vynikající kvalitě. Dnes jsou židle Chiavari žádané po celém světě. Díky své funkčnosti a všestrannosti je lze přizpůsobit jakémukoli stylu události. V průběhu let se vyrábějí v mnoha barvách a z různých materiálů, aby měl zákazník co největší výběr.

Židle Chiavari

Židle Chiavari a jejich historie – funkčnost a elegance

Jak již bylo zmíněno, židle Chiavari jsou velmi funkční, a to díky tomu, že v průběhu let vzniklo mnoho různých modelů. Díky tomu můžete židli snadno přizpůsobit charakteru vaší akce. Ať už pořádáte retro, romantickou, rustikální nebo moderní party, snadno najdete ten správný model židle. Další výhodou je, že si můžete vybrat různé polštáře, stuhy a potahy, protože modely židlí mají velmi jednoduchý tvar. Konstrukce židlí Chiavari a použité materiály jsou také určitě výhodou, protože díky tomu je nábytek lehký a velmi snadno se přepravuje. Když je složíte do sloupců, vejde se jich do přepravního vozu hodně a později je můžete stejně snadno rozložit. Jak vidíte, někdy můžete zjednodušit design něčeho velmi zdobného a vytvořit tak něco skutečně nadčasového. To ukázala historie židlí Chiavari.

Pokud se tedy chystáte na důležitou událost a hledáte jedinečné židle, model Chiavari bude tou správnou odpovědí. Tyto židle jsou mimořádně elegantní a upoutají pozornost všech shromážděných hostů. Stanou se hlavní ozdobou haly a dodají jí elegantní ráz. Pokud chcete na své akci vytvořit jedinečnou atmosféru, je volba židlí Chiavari rozhodně tím nejlepším rozhodnutím. Vaši hosté jistě ocení dobrý vkus a pohodlí. Podívejte se tedy na nabídku modelů, které jsou dnes mezi židlemi Chiavari k dispozici, a vyberte si tu ideální pro vaši akci.

 

Zdroj foto 1: Alexander Mogilevets / Shutterstock.com

Zdroj foto 2: Eminor b5 / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.