Stavba

Výhody dřevěných schodů: Útulnost, výdrž i snadný úklid

0
schody
Zdroj: PavelShynkarou / Shutterstock.com

Většina domů se dnes staví s alespoň jedním podlažím. Šetříte tak místo, které se dá využít pro zahradní radovánky. V domě tak ale budete vždy potřebovat schody. Proč vybrat ty dřevěné a na co si dát pozor?

Dřevo působí hřejivě a útulně

První důvod je poměrně jasný – oproti jiným materiálům dřevo jednoznačně vyniká svou přívětivostí a příjemným povrchem. Je hezky teplé i pro chůzi naboso a působí také jako skvělý tepelný izolant. Kromě toho také dobře izoluje akusticky a schody dřevěné vám umožní snížit hluk v celém domě.

Dřevo je odolné

Dřevo je po ošetření vhodným lakem velmi odolné. Zvládá špínu, prach, vodu i jiné nešetrné zacházení. Nemusíte se bát ani pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky.

Dřevo se snadno udržuje a umožňuje renovaci

Jakýkoliv materiál má svou životnost a podobně to samozřejmě platí i se dřevem. U něj je průměrný věk asi 8–10 let. Zatímco u jiných materiálů je na místě kompletní výměna, u dřeva je situace jiná. Jestliže je po několika letech schodiště ošlapané, stačí si jen pozvat podlaháře, který dřevo zbrousí a opatří jej novou ochrannou vrstvou. A po pár hodinách ani nepoznáte, že jde skutečně o vaše staré schodiště. Dobrým ochranným i bezpečnostním řešením jsou také nášlapy na schody, které vám poslouží i tehdy, pokud jsou schody například dost příkré nebo točité.

Snadný úklid ocení každý

Údržba schodiště ze dřeva je poměrně jednoduchá. Obvykle vám bude stačit, pokud jej vysajete vysavačem nebo smetete koštětem. Obezřetnější byste měli být při používání vody. Pokud se na schodišti objeví mokrá skvrna, je dobré ji co nejdříve setřít. Vyhněte se také používání drsných kartáčů, abrazivních prostředků, písku nebo chemikálií.

Za vyšší cenu dostanete odpovídající kvalitu

Je jasné, že dřevěné schody nejsou nejlevnější řešení, ale investice se vám jistojistě vrátí. Výdrž, kvalita zpracování a snadná údržba jsou benefity, které jinde nenajdete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.