Tipy redakce

Jak opravit poškozenou barvu u plechového nábytku

0

Každý dílenský či průmyslový prostor je bezesporu silně namáhaným provozem, kde logicky rychleji dochází k opotřebení jednotlivých kusů vybavení, kovový nábytek nevyjímaje. Ačkoliv se jedná o nábytek s bytelnou konstrukcí, vadám na kráse, v podobě odřené barvy nebo laku, se zkrátka čas od času nevyhnete. Dnes vám proto poradíme, jak správně navrátit lesk takto poškozené plechové skříni a prodloužit ji životnost. Není to žádná věda, vše zvládnete sami přímo na pracovišti. 

Co si předem připravit?

Chybět by vám (kromě samotného opravovaného kusu) neměl brusný papír s různými stupni hrubosti pro případ, že nebude potřeba zbrousit pouze barva či nerovnosti na povrchu, ale například i počínající rez. Dále si připravte prostředek na odstranění mastnoty, nečistot a zbytků barvy. 

Pokud chcete zajistit lepší přilnavost nové vrstvy barvy, určitě nezapomeňte na podklad v podobě primeru. Další na seznamu je samozřejmě barva, stříkací pistole nebo klasické štětce. 

Jak postupovat?

Dílenskou skříň na nářadí nebo jakýkoliv další kus kovového nábytku důkladně očistěte od prachu a mastnoty. Kromě zmíněného odmašťovače pro tyto účely postačí i směs vody s mýdlem či jiným čistícím prostředkem. Následně vše necháme uschnout. 

Starou barvu odstraníme za pomoci hrubšího brusného papíru nebo brusky s drátěným kartáčem, pokud kromě staré barvy narazíte i na případnou rez. Pracujte opatrně a dbejte na to, abyste nezanechali žádné ostré hrany nebo nerovnosti. Správně připravený povrch by měl být hladký. 

Dalším krokem je aplikace tenké vrstvy primeru na povrch kovového nábytku. Tento nátěr necháte dostatečně vyschnout podle pokynů na obalu vámi zvoleného výrobce. Primer zlepší přilnavost nové barvy a zamezí možnému rychlému vyblednutí nebo odštěpování. 

Nyní je čas pro novou barvu. Malujte tenkými a rovnoměrnými vrstvami, abyste dosáhli hladkého vzhledu. Využít můžete také stříkací pistoli, která zajistí rovnoměrnější pokrytí barvou. Počet potřebných vrstev záleží na zvolené barvě.  

Po nanesení dostatečného množství vrstev a ujištění se, že je barva suchá, můžete pokračovat s montáží a umístěním skříně na vybrané místo. Chcete-li zajistit trvanlivost nové barvy, můžete na závěr aplikovat vrstvu ochranného laku nebo vosku. To pomůže chránit povrch před poškrábáním a znečištěním. 

Doufáme, že se vám obnovení barvy zdařilo a nábytkový kus bude opět zářit novotou. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.