Domácnost

Dopřejte svému domovu pohodlí v létě i v zimě

0
domov

Všichni se chceme doma cítit příjemně. Většina z nás si přitom myslí, že důležitý je hlavně nábytek, ale není to pravda. Maličkosti, které do svého interiéru přidáte, vám mohou úplně změnit prožitek z pobytu doma. Každá sezóna se od sebe hodně liší a měli byste mít připravené dekorace a funkční maličkosti, které vám dobře poslouží v každém ročním období.

Užijte si chladné dny s hřejivou atmosférou

Na zimu bude vždy nejlepší, když k sobě domů pustíte alespoň trochu hygge. Jde o dánský životní i interiérový styl, který můžete velmi jednoduše přivést k sobě domů. Důležitá je pohoda, teplo a klid. A přesně to si můžete doma užít, když začleníte do interiéru hygge. Pro tento styl je důležité:

  • různé materiály (koberce, deky, polštáře, kožešiny),
  • příjemné osvětlení (lampy, svíčky),
  • neutrální barvy (béžová, bílá, hnědá),
  • doplňky z přírodních materiálů.

Klid a pohoda jsou základem tohoto severského stylu. Jako doplňky můžete využít nejen dřevěné sošky, ale také zajímavé svícny nebo lampičky. Některé kousky můžete nechat v interiéru během celého roku. Deky nebo polštáře jistě na léto uklidíte, ale na podzim byste je měli znovu vytáhnout a užít si hřejivou atmosféru svého domova.

Letní dny budou nejlepší s vhodnými doplňky

Na léto se musíte připravit trochu jiným způsobem než na zimu. Důležitá je ochrana před sluncem. Efektivní venkovní rolety nebo klasické žaluzie vám poskytnou cenný stín, který bude jistě během parných dnů vyhledávat. Snažte se také svůj interiér opatřit světlými barvami, které nebudou tolik přitahovat slunce a teplo.

 

Pravidelné větrání je během léta důležité. Náladu vám ale může zkazit otravný hmyz. Ochranné sítě proti hmyzu vám snadno pomohou a nejsou ani drahé. V případě, že se vám domů dostane hmyz, měli byste mít po ruce také svíčky s citronellou nebo jinou vůní, kterou komáři a mouchy nemají rádi. Stačí pár drobností a bude se vám v létě žít doma mnohem lépe a pohodlněji.

 

Zdroj obrázku: Pohtoroyalty / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.