Zahrada a hobby

Při jakých činnostech v zahradě a dílně využijete pracovní obuv?

0
zahrada
Zdroj: Vimaliss / Shutterstock.com

Domníváte-li se, že pracovní obuv má své využití pouze ve stavebnictví, průmyslové výrobě, kovovýrobě, zemědělství a dalších zaměstnáních, máte samozřejmě pravdu. Ale napadlo vás někdy pořídit si pracovní boty také pro svůj volný čas? Pokud ne, máme pro vás hned několik činností, při kterých pracovní obutí využijete.

Práce s technikou a přístroji bezpečně

Pracovní obuv je pevná a chrání vaše chodidlo za všech okolností. Proto se vyplatí po ní sáhnout kdykoliv, kdy se chystáte provozovat nějakou činnost v dílně či zahradě, která zahrnuje práci s nářadím a přístroji, které by vám mohly způsobit zranění. Konkrétně se může jednat o sekačku, pilu či zahradnické nůžky.

Pracujete s chemikáliemi a hnojivy?

Příchod jara do zahrady s sebou přináší také manipulaci s hnojivy a dalšími výrobky, které mají mnohdy takové složení, které vám může způsobit alergické reakce a nemělo by přijít do kontaktu s kůží. Nošení ochranných rukavic je v takovém případě samozřejmostí, ale myslíte i na svá chodidla? Ta byste si měli chránit také.

Obsluha grilu?

Milujete letní grilovačky? Jste to vždycky vy, kdo stojí u grilu a připravuje grilované pochoutky pro sebe a ostatní? Pokud se grilování věnujete v žabkách nebo pantoflích, tak příště zvažte volbu své obuvi. Při grilování totiž mohou vzniknout i nepříjemné popáleniny, kterým by se dalo zabránit nošením ochranné pevné obuvi, kterou můžete koupit například na e-shopu Safework.cz.

Nepodceňujte svou bezpečnost i při vykonávání volnočasových aktivit ve vaší zahradě a dílně. I přesto, že vám to mnohdy může přijít zbytečné, nošení pevných pracovních bot je účinnou prevencí, jak předcházet zraněním, ke kterým by mohlo dojít. Než se příště pustíte do sekání trávy, hnojení zahrady či grilování, zamyslete se nad tím, jaké boty si obujete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.