Zajímavosti

Několik zaručených tipů, jak doma efektivně pročistit vzduch

0
větrání

Dodržujete všechna pravidla feng shui, ale přesto máte ze svého bydlení rozpačité pocity? Což o to – vypadá skvěle, ale nějak se v něm zkrátka necítíte, protože vás často bolí hlava, jste unavení a k tomu se v poslední době potýkáte i s alergiemi… Možná jste jen při všem tom ladění estetických detailů zapomněli na naprostý základ – větrání. Čerstvý vzduch bez nečistot je klíčem ke zdravějšímu, kvalitnějšímu a spokojenějšímu životu.

Nepřetržité větrání pomocí odtahové jednotky

Vydýchaného vzduchu s vysokým obsahem CO2 se zbavíte jedině větráním. Aby však výměna proběhla efektivně a v co nejkratším čase, musíte vytvořit průvan. A samozřejmě tímto způsobem větrat v pravidelných intervalech celý den. Samozřejmě se nabízí i jiné řešení – není sice zdarma, ale ušetří vám čas i starosti. Decentrální větrací jednotky mohou fungovat non-stop, a navíc vzduch filtrují od nečistot. Instalace je nenáročná a provoz takřka bezúdržbový.

Pozor na vlhkost v koupelně

Velmi zrádné je hromadění vlhkosti v koupelně bez oken. Kondenzovaná pára zůstává na obkladech a vytváří ideální prostředí pro plísně. Kromě toho, že zkracuje životnost koupelnovému nábytku, se může negativně podepsat na vašem zdraví. Zřejmě jediným možným způsobem, jak si s vlhkostí v koupelně opravdu efektivně poradit, jsou odtahové ventilátory.

Nečistoty pohlcují také rostliny

Jsou finančně nejdostupnější čističkou vzduchu, ale přesto na ně zapomínáme. Pokud doma nemáte dostatek zeleně, napravte to a pořiďte si pár rostlin, které kromě produkce kyslíku dokáží pohltit chemické výpary a další zdravotně závadné látky. Velmi dobře fungují banánovník, lopatkovec, dracéna, fíkus a tchýnin jazyk. Stejně jako exotická orchidej, která ve vašem příbytku vytvoří jedinečnou atmosféru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.