Zajímavosti

Káva bez kompromisů. Dejte přednost kvalitě před nízkou cenou

0
káva
Zdroj: Pheniti Prasomphethiran / Shutterstock.com

Ještě před pár lety většina lidí svorně pila rozpustnou kávu nebo tzv. turka a nikoho nenapadlo přemýšlet o různých chutích a vůních kávy. Dnes je situace diametrálně odlišná a kávová kultura má i u nás své pevné místo. Mezi kvalitním a přepraženým zrnem je obrovský rozdíl, který na chuti pozná i úplný začátečník. Jak vybrat chutnou kávu a kde ji kupovat?

Na supermarkety zapomeňte

Jistě, je to možná nejjednodušší volba, ale v balících, které stojí na regálech celé dny i týdny, se nikdy nemůže ukrývat takový zážitek jako v čerstvě upraženém pytlíku. Pokud nemáte jinou možnost, nebo chcete za každou cenu ušetřit, pak si alespoň ověřte na obalu datum pražení a přičichněte k jednostrannému ventilku, zda káva vůbec voní. Čekáte-li od kávy přeci jen trochu víc, vsaďte na malé pražírny. Máte jistotu, že káva je vždy čerstvá a pečlivě vybraná. Jedinečná káva z eshopu se dnes dá pořídit již velmi snadno. A nebudete litovat – rozdíl je patrný už po prvním ochutnání.

Důležité je i skladování kávy

Na chuť a aroma šálku kávy má vliv nejen kvalita zrna a způsob jeho přípravy, ale také skladování. Jak skladovat kávu, aby si zachovala vůni, čerstvost a nekazila se? V prvé řadě lze jednoznačně doporučit skladovat kávu v celých zrnech, nikoliv pomletou. Pořídit si mlýnek není dnes vůbec finančně náročné a rozdíl je mimořádný. Káva by měla být umístěna v uzavíratelné nádobě na tmavém a chladném místě. Nesladujte zbytečně velké množství kávy, ale raději nakupujte vždy čerstvě praženou.

Způsob přípravy volte dle stupně pražení

Milujete-li filtrovanou kávu, doporučujeme volit spíše světle či středně pražené kávy, pokud však máte rádi kávu z moka konvičky, můžete využít tmavěpraženou kávu, klidně i s přídavkem robusty. U espressa není stupeň pražení zas tak podstatný, zde volte dle své chuti. Neváhejte vyzkoušet i alternativní způsoby přípravy – každý odhalí jinou chuťovou vrstvu a zážitek z konzumace bude zcela unikátní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.