Tipy redakce

Jak přežít horké léto v podkrovním bytě?

0

Podkrovní byty jsou nádherné, prostorné a jedinečné. Jde o prostor, po kterém mnoho lidí touží po celý život. Není se čemu divit, protože zde máte obrovské možnosti při zařizování. Může se vám zde velmi pohodlně žít, ale musíte se připravit na léto. Tento typ bytů je totiž známý tím, že se velmi snadno přehřívá. Jak si zajistit, že nebudete v létě umírat horkem?

Správné větrání vám hodně pomůže

V první řadě se musíte naučit větrat. Otevřené okno po celý den nebude nejlepším řešením, protože vám bude proudit horký vzduch celý den do bytu. Mnohem lepší je průvan na pár minut, kterým vyměníte vzduch v celém bytě. Zároveň ale horko nebude mít čas, aby vzniklo do vašeho domova.

Vyberte si nejlepší stínící techniku

Bez pořádného stínění se v podkrovním bytě rozhodně neobejdete. V době, kdy vám domů svítí slunce nejvíce, byste měli všude zakrýt okna. Výběr žaluzií na střešní okna je snadný a máte zde hodně variant. Tím se k vám dostane menší množství slunečních paprsků. Možností v tomto ohledu máte hned několik:

  • žaluzie,
  • rolety,
  • venkovní žaluzie,
  • venkovní markýzy na střešní okna.

Odborníci se shodují na tom, že jeden typ stínící techniky je lepší než ostatní. Systém zatemňovacích rolet pro střešní okna vás ochrání před 90 % slunečních paprsků. Vždy si můžete vybrat z mnoha materiálů, barev i stylů.

Kvalitu izolace nepodceňujte

Hodně lidí to podceňuje, ale střechu musíte dobře izolovat. Díky tomu budete mít doma v zimě příjemné teplo a během letních měsíců zase příjemný chládek. Při rekonstrukci nezapomínejte na kvalitní materiály pro izolaci šikmé střechy. Bez toho vám bude v létě velké horko.

Chladící technika pro případy nouze

Není to sice ideální, ale můžete si domů pořídit také klimatizaci. Ochlazení prostoru bude příjemné, ale nesmíte to přehánět. Skvělým řešením jsou také větráky. Dnes na trhu najdete i velmi moderní modely, které budou v interiéru vypadat nádherně.

 

Zdroj obrázku: Procreators / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.