Stavba

Rekonstrukce interiéru nemusí být finančně náročná

0
rekonstrukce

V posledních měsících nás inflace nutí, abychom přehodnotili naše plány na rekonstrukce a renovace našich domovů. Materiál je nyní velmi drahý a nějakou dobu se to jistě nezmění. Dobrou zprávou je, že existují oblasti, na kterých můžete při renovaci interiéru ušetřit. Budete se divit, ale i v dnešní době můžete ušetřit na materiálu i práci. Soustřeďte se na:

  • koupi z druhé ruky,
  • renovaci starého nábytku,
  • upcyklaci starých předmětů.

Podívejte se na bazar

Hodně lidí si myslí, že musí nakoupit všechno nové. Není to pravda. Podívejte se na bazary a možná najdete lidi, kteří prodávají izolaci, zbytky dlažby, obkladů a mnoho dalších předmětů. Kvalitní akustické desky můžete najít i z druhé ruky a dosáhnete s nimi úžasné akustické izolace svého domova. Na tu byste totiž měli při rekonstrukci myslet.

Izolace je důležitá, a to akustická i tepelná. V obou případech můžete materiál najít z druhé ruky. Kročejová izolace do podlahy nepatří mezi nejdražší položky, ale i přesto na tom můžete ušetřit. Další možností je samozřejmě vlastní práce, kterou do rekonstrukce vložíte. Spoustu věcí si můžete udělat sami a snadno to zvládnete, pokud jste jen trochu zruční. A nebudete muset platit řemeslníky.

Naučte se, jak nábytku vdechnout nový život

U nábytku máte skvělé možnosti. Můžete obnovit ten, který jim máte doma. Anebo si pořídit levné kousky z bazaru a potom si je upravit podle sebe. Bude vás to stát jen trochu času, zručnosti, mořidlo a lak na dřevo. Na internetu přitom najdete návody, které vám s tím hodně pomohou. Můžete díky tomu získat zcela nový a kvalitní nábytek, za který zaplatíte jen zlomek ceny.

Co je to upcyklace?

Tento pojem je u nás poměrně nový, ale můžete si z toho vzít příklad. Jistě máte doma předměty, které byste běžně vyhodili. Může jít o starý nábytek, hrnce, kbelíky a mnoho dalšího. Prohlédněte si Pinterest a jistě najdete mnoho způsobů, jak všechno využít a najděte pro tyto předměty nové využití. Z hrnců nebo kbelíků můžete mít květináče. A ze starého nábytku např. police na knihy.

 

Zdroj obrázku: ungvar / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.