Zahrada a hobby

Jak na vytopení sklepa či dílny? Možností je spousta

0
topení
Zdroj: Gorlov-KV / Shutterstock.com

V chladných dnech se může do dílny, kůlny sklepa nebo podobných místností hodit umístit přímotop. Pomůže k rychlému a efektivnímu vyhřátí místnosti ve chvílích, kdy tam potřebujete pracovat, ale jednoduše se dá zase vypnout, když jej nepotřebujete. Existují topidla elektrická, infračervená, plynová, naftová a teplovzdušná kamna, ale jak vybrat topidla pro vaše účely? Která jsou nejlepší a podle čeho se orientovat?

Elektrická topidla

Elektrická topidla se hodí zejména na vytápění malých a středně velkých prostor. Nesporným benefitem je, že nespotřebovávají kyslík a pracují bez zápachu. Jsou také velmi bezpečné a dokážou místnost rychle e efektivně vytopit.

Infračervená topidla

Infračervená topidla mohou být buď plynová nebo naftová či elektrická. Jejich výhodou může být to, že neohřívají vzduch, ale spíše okolní předměty či osoby. Jde tak docílit značných úspor, protože teplo se koncentruje skutečně jen tam, kde je potřeba a zbytečně neuniká. Plynová infračervená topidla mohou být dobrou volbou do menších dílen, elektrická infračervené topidla se dají snadno využít i do obytných prostor. Naftové topidla se typicky využívají spíše ve velkých prostorách.

Teplovzdušná kamna

Samostatnou kapitolou jsou tato kamna, která fungují na principu spalování plynů, jež jsou uvolňovány z olejů při vysoké teplotě. Výsledkem spalování je uvolňování čistého vzduchu o teplotě okolo 50 až 60 stupňů, který je vháněn do místnosti, kterou následně vytápí. Je však třeba počítat s tím, že teplý vzduch stoupá nahoru, a proto je takové vytápění neefektivní ve velkých halách.

Topení v kamnech

Samostatným řešením je topení v klasických kamnech dřevem. Je to sice osvědčený způsob, ale poměrně náročný. Musíte zvážit nutné použití pily na dřevo a nutnost přípravy dostatečného množství paliva na celou zimu. To není vždy snadné, navíc ceny dřeva neustále rostou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.