Financování

Dvakrát více škod z povodní než vloni. Máte svůj majetek dostatečně pojištěný?

0
pojištění

Podle zveřejněných dat za poslední čtvrtletí roku 2020 škody z povodní stály pojišťovny více než 438 mil. Kč, meziroční nárůst událostí dosáhl dokonce 40 %. Vichřice řádily letos ještě více, nahlášených událostí je už přes 40 tisíc a celková škoda již přesáhla 1 mld. Kč. A stejně jako v minulých letech asi třetina poškozených není řádně pojištěná a škody musí zaplatit z vlastní kapsy. Právě při řádění přírodních živlů a nejen jich, je pojištění klíčové. V opačném případě může totiž taková neblahá událost rodinu doslova zruinovat.

Povodně, vichřice, požáry nebo vodovodní škody

Kromě zmiňovaných živlů jsou domácnosti také ohroženy požáry a vodovodními haváriemi. V prvním případě se stalo 2600 událostí se škodou přes 1,1 mld. Kč, naopak prasklé hadičky a vodovodní patálie potrápily více než 20 tisíc domácností. Už s ohledem na tuto chmurnou statistiku je vhodné mít kvalitní pojištění domu a domácnosti, které pomůže krýt škody, které přírodní živly způsobí. Kromě toho komplexní pojištění kryje i ostatní základní rizika a některá katastrofická. Mezi ty se řadí rozbití skla z jakékoli příčiny, zkrat na elektromotorech nebo zahrnuje pojištění elektroniky bez limitu.

Za pár minut pojištěno

A jak uzavřít takovou pojistku? Pojistěte si bydlení on-line, protože je to nejrychlejší cesta, jak zabezpečit svůj majetek komplexním pojištěním. K uzavření smlouvy potřebujete pouze výměru v m² a údaje o tom, kde se nemovitost nachází. Je nutné vyplnit přesnou adresu a zkontrolovat také svoje iniciály. V nabídce si můžete zvolit také vyšší pojistnou částku, případně upravit dodatečná pojištění odpovědnosti – občanské a z držby nemovitosti, která jsou na pojistnou částku ve výši 1 mil. Kč v ceně.

pojištění

Pojištění odpovědnosti pro celou rodinu

Právě pojištění občanské odpovědnosti, kterému se často přezdívá pojistka na blbost, je pro případy, kdy vytopíte sousedy. Škodu u sousedů totiž nekryje pojištění domácnosti, ale právě tato pojistka. Kromě toho se hodí pro případy, kdy neúmyslně rozbijete něco v obchodě či hotelu, případně někoho zraníte při rekreačním sportování. Velkou výhodou je celosvětová platnost pojištění, takže se nemusíte obávat těžkostí v zahraničí. Zároveň se pojistka vztahuje na všechny členy domácnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.