Tipy redakce

Bydlení zařízené ve stylu hygge: pohoda a pohodlí i u vás doma!

0
hygge

Už jste slyšeli o hygge stylu? Pokud ne, pak jste ještě neobjevili ten pravý recept na pohodlné bydlení! Pokud svůj domov zařídíte pod taktovkou hygge stylu, se kterým přišli Dánové, pustíte k vám domů útulnost a pohodu. A kdo by se doma nechtěl cítit příjemně a pohodlně, hm?

Návod, jak svůj domov zařídit ve stylu hygge

Ačkoli pro slovíčko „hygge“ neexistuje doslovný překlad, jakmile ho pochopíte, rázem pro něho najdete tu správnou definici. Hygge bychom mohli popsat jako dobrou náladu, útulné bydlení, příjemný stav, užívání si přítomného okamžiku či jako ono pověstné teplo domova. Přesně tohle je hygge: stav, kdy je vám prostě dobře.

Jak v duchu tohoto stylu, který má kořeny v Dánsku, zařídit své bydlení?

Co vás ruší, toho se zbavte

První krok může spočívat v tom, že své bydlení pěkně z gruntu uklidíte. Hygge styl jde trochu ruku v ruce s minimalismem, protože oba styly radí totéž: zbavte se zbytečných věcí, které vás ruší. Proto ze svého bydlení odstraňte všechny věci, které nepotřebujete: dávno přečtené štosy časopisů, které už nebudete číst. Nenošené oblečení, které zabírá místo ve skříni. Drobné sošky na poličkách, na které usedá prach.

Vytvořte svůj „hyggekrog“

Jedním z hlavních aspektů hygge stylu je místečko, které pro sebe vytvoříte a kde budete chtít trávit čas. Přezdívá se mu „hyggekrog“ a podle zakladatelů tohoto stylu je to takové místo, kde vám nic nebude chybět a kam se budete chtít ukrýt před světem. Může to být třeba pohodlné křeslo, měkoučký kobereček před krbem nebo několik polštářků poskládaných na širokém parapetu.

Vykouzlete tu správnou atmosféru

Ve stylu hygge vládnou maličkosti, které dokážou vykouzlit tu správnou atmosféru: zapálené svíčky, vonné tyčinky, měkoučké polštářky, hřejivé dečky, přírodní dekorace. To všechno zde má své místo a vytváří harmonický celek.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.