Méně je někdy více – tímto známým rčením by se mohl řídit i stále oblíbenější styl v bydlení: minimalismus. Zčásti životní styl a zčásti umělecký směr se stále častěji objevuje v našich domácnostech a čím dál více lidí podléhá kouzlu života, ve kterém se neobklopují zbytečnostmi, ale naopak dávají přednost jednoduchosti, vzdušnosti a střídmosti.
V minimalistickém interiéru vládne světlo a vzduch
Hlavní myšlenkou minimalistického stylu je prostota. Bydlení zařízené pod taktovkou tohoto stále žádanějšího směru působí uvolněným, vzdušným, prostorným a světlým dojmem. Hlavní roli zde hraje světlo a vzduch – prosvětlené místnosti, které nejsou zastavěné nábytkem, nepůsobí tíživým dojmem, ale naopak ve vás vyvolávají dojem, že právě zde se můžete cítit skutečně svobodní.
Všechno zbytečné musí pryč
Bydlení v minimalistickém duchu sice vypadá velmi lákavě, ale když dojde na praxi, mnoho lidí najednou zjistí, že to vlastně až tak jednoduché není. Najednou se musíte (lépe řečeno: nemusíte, ale chcete, děláte to dobrovolně) zbavit všech zbytečných věcí a ponechat si pouze ty, které potřebujete k životu. Z poliček zmizí tzv. lapače prachu, pohovka v obýváku nebude zaskládaná měkoučkými polštářky, kuchyňská linka nebude zastavěna spotřebiči. Minimalismus není pro každého, protože ne každý se dokáže vzdát věcí, které sice k životu nepotřebuje, ale z nějakého důvodu jimi chce být neustále obklopen.
Kvalita materiálů a střídmost barev
V minimalistickém stylu jde především o to, abychom bydleli jednoduše. Nemusíte mít kolem sebe spoustu věcí – stačí jich pár, ale zato kvalitních. A právě na kvalitu minimalismus hodně sází. Proto bydlení zařízenému v tomto směru dominuje dřevo, pravá kůže a sklo, což jsou materiály, které jsou nejen kvalitní, ale i velice moderní a nadčasové. Co se barev týče, držte se při zemi. Neplácejte páté přes deváté, bohatě stačí dvě základní barvy.
Komentáře