Stavba

Hydroizolace pomocí injektáže zdiva

0
sanace zdiva
Foto: sanace-zdiva-praha.cz

Opadávající omítka, fleky na zdech či nepříjemný zápach. To jsou nejčastější znaky vlhkého zdiva. Větrání a topení už mnohdy nestačí. A důvod? Zdivo je zasaženo okolní vlhkostí natolik, že je poškozena jeho vnitřní struktura. A to nenávratně. Proto pak stačí málo a nejen vizuální projevy se opět dostaví.

Okolní vlhkost je přirozená

Vlhkost je přirozenou věcí, která nás a naše zdivo obklopuje. Například u sklepních prostor nebo těsně nad úrovní země je koncentrace zpravidla mnohem větší než jinde. S tím je třeba počítat a zdivo ošetřit tak, aby intenzivnější vlhkosti dokázalo odolat.

Zcela standardní, běžnou a používanou ochranou je hydroizolace. Jinými slovy izolace proti vlhkosti. Ta spočívá v tom, že samotné zdivo ještě obsahuje speciální vodoodpudivou vrstvu, která prostupu vlhkosti zabrání. Vedle hydroizolace se také používají speciální omítky, které umožní zdivu dýchat a vlhkost efektivně odpařovat.

Opadávající omítka, fleky, plísně

Pakliže se již nacházíte v situaci, kdy chybějící, nekvalitní nebo nesprávně aplikovaná hydroizolace vlhkost nezadržela a vaše zdivo je konstantně poškozováno, je možné provést sadu opatření, která problém účinně vyřeší. Hydroizolace se dá totiž zdivu dodat i ex-post a to pomocí metod nazývajících se souhrnně jako sanační práce (zkráceně sanace). Toto je častá praxe, kdy zejména starší objekty na průnik vlhkosti do zdiva trpí a je tedy nutné situaci spolehlivě vyřešit.

Vezměme si například injektáž zdiva. Metoda označovaná jako injektáž zdiva je asi nejčastěji používanou metodou. A to zejména díky její relativně rychlé a jednoduché aplikaci, vysokou účinností a to ve spojitosti s rozumnou cenou. Metodu injektáž zdiva je také možné použít ve většině případech, pokud není vyžadován jiný (technicky náročnější nebo třeba v dané situaci účinnější) postup.

Injektáž zdiva

Princip injektáže zdiva je jednoduchý. Cílem je dodat zdivu chybějící izolační vrstvu. Postupuje se tak, že se do zdiva navrtají pod specifickým úhlem a specifické četnosti otvory tak, aby ústili do útrob poškozeného zdiva. Sem se například pomocí tlakových pistolí vpraví speciální injektážní hmota, která je onou dodatečnou hydroizolací. Následně lze aplikovat i sanační omítku, které účinek ještě umocní.

Proto injektáž zdiva existuje v mnoha variacích, můžeme se setkat i s označením tlaková injektáž zdiva, krémová injektáž zdiva nebo třeba chemická injektáž zdiva právě z důvodu speciální chemické hmoty, která je do zdiva vpravována.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.