Sedací křesla a pytle s kuličkovou polystyrenovou náplní poskytují měkoučké a komfortní sezení všem věkovým skupinám. O jejich oblibě svědčí i to, že jsou stále více využívané i v relaxačních zónách různých firem, kancelářích, knihovnách a rehabilitačních centrech. Skvěle se také hodí do dětského pokojíku, kde plní funkci stylového doplňku a pohodlného sedátka či lehátka. Děti se na pytli mohou válet, hrát si, učit se a odpočívat. Jakou mohou mít vaky podobu a kolik za ně zaplatíte?
Křesla a hrušky
V pohodě relaxovat se dá na sedacím sofa s opěradlem, není problém se na něj i položit, číst si a koukat se na televizi. V přepočtu za takové křeslo zaplatíte ne více než tisíc korun. Běžnější sedací pytel je levnější, mívá například podobu klasické hrušky na sezení s mírným opíráním zad. Skvěle se přizpůsobí vašemu tělu, které do něj doslova „zapadne“. Kvalitu sezení si uzpůsobíte odsypáním či doplněním polystyrénových kuliček, s nimiž docílíte tvrdšího nebo měkčího efektu. Za sedací hrušku zaplatíte jen něco přes 800 Kč. Hodí se do obýváku pro návštěvy či do pokojíku pro menší i větší děti.
Podnožníky a fotbalové míče
Skutečně zdravé sezení umožňují pak vaky ve tvaru kostek, ty totiž nenabízí žádnou oporu páteři, díky tomu posilují zádové svaly a podporují správné držení těla při obvyklém sezení. Pro děti tedy ideální varianta, už se nebudou tolik krčit a nebezpečně se houpat na židlích. Sedací kostky a válce však lze využít i jako praktické podnožníky, na nichž si můžete volně natáhnout nohy, když sedíte na gauči nebo v klasickém křesle. Sedací vak může mít také podobu různě barevného fotbalového míče, jenž ocení především chlapci a pánové. Cena kostek a míčů se pohybuje od 300 do 600 Kč. Pokud jednoduchých vaků nakoupíte víc, budete si s nimi moci i hrát jako se skutečnými míči nebo větší stavebnicí. Který sedací vak nebo pytel dětem pořídíte k Vánocům?
Komentáře