Stavba

Chraňte fasádu svého domu před plísní a nečistotami. Víme, jak!

0
čištění fasád

Proč byste údržbu fasády měli brát vážně? Třeba proto, aby vaše bydlení vypadalo hezky a nepůsobilo rušivým dojmem. Pokud vás však estetika příliš netíží, pohlížejte na pravidelné čištění jako na nutnost, bez které by hodnota vašeho majetku postupně klesala. Současně berte na vědomí, že nečistoty mohou negativně ovlivnit vlastnosti materiálu, a tím i mikroklima v domě. Jinými slovy – čistá fasáda jde ruku v ruce se vzhledem i komfortem bydlení a není radno ji podceňovat. Ale co když se na ní objeví plíseň?

Kde se plísni daří nejvíc?

Plíseň na fasádě není ničím výjimečným. Naopak mají štěstí lidé, jejichž domovy zůstaly tímto mimořádně vtíravým organismem nepovšimnuty. Nejvíce jsou ohroženy stavby na vlhkých a stinných místech v lokalitách s vyšší nadmořskou výškou, poblíž lesů a vodních toků. Obecně se však plísni daří v celém mírném pásu. Rychle se šíří a může postihnout celý dům od základů až po střechu. Odstranění takto rozlezlé plísně není snadná záležitost.

Jak postupovat?

Když už se vám plíseň podaří odstranit, budete muset vyřešit otázku prevence. Pachatelé se rádi vrací na místo činu a o ní to platí dvojnásob. Nejúčinnějším řešením jsou protiplísňové nátěry fasád, které povrch chrání také před řasami, lišejníky a dalšími mikroorganismy.

Nevíte-li si rady s čištěním fasády, s výběrem nátěru proti plísni nebo s obojím, obraťte se na specializovanou firmu, která zajišťuje komplexní čistící servis. Například na AXIOM REAL – českou špičku v oboru s mnohaletými zkušenostmi. Firma působí celorepublikově a mimo jiné provádí také nátěry fasád s hydrofobním efektem. Kvalifikovaní technici se postarají o kompletní vyčištění povrchu od plísně, aplikují na něj vhodně zvolený nátěr a nebudete muset několik let plíseň řešit.

Chcete se dozvědět více? Bližší informace najdete na www.cisteni-fasad- ars.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.