Domácnost

Jaký vybrat druh a rozměr bezpečnostních dveří?

0
bezpečnostní dveře

Chystáte se koupit bezpečnostní dveře do bytu nebo rodinného domu a nevíte, jak je správně změřit a jaký druh vybrat?

Váháte, jestli zvolit levé, nebo pravé? Poradíme vám, jak ty správné dveře vybrat.

měření dveříJak změřit dveře

Nezáleží na tom, jestli pořizujete vchodové, nebo interiérové dveře, návod bude fungovat pro všechny typy. Měření si ukážeme na klasických dveřích o rozměrech 80/197 cm. První číslo vyjadřuje šířku dveří a druhé výšku.

Výše zmíněná dvě čísla naměříme na zárubni nikoliv na dveřích. Rozměr měříme v nejužším místě zárubně. Vchodové dveře mají nejčastěji šířku 80, nebo 90 cm. Pokud si stále nejste jisti kde dveře změřit, poradí vám naše fotografie.

Další důležité pojmy

 

Při výběru dveří se můžete setkat s pojmy jako rozměr ve falci a maximální šířka dveří. Tyto rozměry se měří přímo na dveřích. Rozměr ve falci zaměříme na užší straně dveří a obvykle bývá o něco větší než označení dveří. Při dveřích s rozměrem 80 cm bude rozměr ve falci přibližně 82 cm.

Naopak maximální šířka se měří na širší straně dveří. Její hodnota bývá také vyšší než označení dveří, obvykle okolo 85 cm. Nejdůležitějším rozměrem však zůstává šířka mezi zárubněmi, kterou jsme si uvedli jako první.

Jaká je správná orientace bezpečnostních dveří?

 

Na výběr máme mezi pravými a levými dveřmi. Jejich výběr je snadný. Jednoduše si stoupnete tak, aby se dveře otevíraly směrem k vám. Z této strany jsou také vidět panty na zárubni.

Teď už se stačí pouze podívat, zda jsou panty na straně levé či pravé. Pokud jsou na straně levé, potřebujete levé dveře. Pokud jsou naopak na pravé straně, tak potřebujete pravé dveře. Pro zjednodušení přikládáme i grafické schéma:

Otevírání dveří

 

Pokud si stále s výběrem nevíte rady, nebojte se kontaktovat naše odborníky. Rádi vám pomůžeme vybrat takové dveře, které vašemu bytu nebo domu padnou jako ulité.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.