Stavba

Zvuková izolace bytu není levná záležitost. Vyplatí se ale svěřit profesionálům

0
podlaha
Zdroj: Irina Borsuchenko / Shutterstock.com

Odhlučnění je dnes velké téma. Pokud žijete v bytovém domě, dá se dokonce říci, že je to určitá nezbytnost. Jen málokdy totiž narazíte na ohleduplné sousedy, nebo máte štěstí, že vedle vás bydlí jen stará babička s pejskem. Daleko častější je scénář, kdy vás ruší nejen hlasitá hudba, ale také spotřebiče nebo hádky či křik dětí. Myslet včas na vhodné odhlučnění je tedy bezpochyby dobrý krok. Na kolik vás to ale přijde?

Plata od vajec nefungují

Ti, kdo chtějí na odhlučnění hodně ušetřit, mohou realizovat odhlučnění stěny známou metodou pomocí plat od vajec. Tato varianta je ale skutečně spíše jen pro pocit, jelikož bohužel příliš nepomůže. Může to být zajímavý designový prvek, ale prakticky neúčinný.

Profesionální služby stojí v řádech desetitisíců

Raději je tedy třeba zvolit profesionální odhlučnění. Obvykle se volí postup, že se ze sádrokartonu postaví nová příčka, která je od původní zdi vzdálená třeba o 5–10 cm. Vzniklá mezera se poté vyplní minerální vatou. Nevýhodou je samozřejmě zmenšení místnosti, což může být zrovna v bytech velký problém. Při výměře okolo 20 m2 je třeba počítat s částkou, která začíná někde na 20 tisíci korunách. Pokud však chcete jiné řešení, například speciální desky s odhlučňující fólií, musíte počítat s tím, že celková kalkulace se bude pohybovat až okolo 40 tisíců a výše. Odhlučnění tedy rozhodně není levná záležitost.

A co s podlahou?

A to se bavíme jen o stěnách. Mnoho lidí má zájem také o efektivní odhlučnění podlahy. Opět je možné zvolit různé izolační desky, které zaručují poměrně dobrý efekt. Nicméně u podlahy lze určitě poradit i významně levnější řešení – obyčejný koberec. Je prokázané, že stačí jen položení koberce a hlučnost se významně sníží. Pokud jsou tedy vaše finance dost napnuté, rozhodně je dobré myslet alespoň na to – a stejnou strategii samozřejmě doporučte i sousedům nad vámi, ať z toho taky něco máte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.