Domácnost

Zařizujeme obývací pokoj. Na co si dát pozor a co by v něm určitě chybět nemělo

0
obývací pokoj
Zdroj: yampi / Shutterstock.com

Obývací pokoj je vedle kuchyně ústřední místnosti v bytě. Je to dáno tím, že se v něm ke společnému trávení volného času scházejí členové rodiny. Obývací pokoj je zároveň místem, kam zveme návštěvy a kde jim také nabízíme pohoštění. I podle toho bychom měli vybírat vhodný nábytek.

Sedací souprava jako ústřední bod

Bez sedačky to v obývacím pokoji opravdu nejde. Kde jinde chcete lenošit, dívat se na televizi, poslouchat oblíbenou hudbu nebo si číst? Máte-li v obýváku dostatek prostoru, klidně volte sedací soupravu do písmene L nebo U. Jsou prostorné a nabízejí tedy hodně místa i pro případné hosty. Rohová sedací souprava šetří místo a hodí se i místností, kde je těsněji. Zde může ke slovu přijít i gauč, který sedačku nahradí. Ideální je do garsonek a malých bytů. Doplnit ho lze křeslem i taburetem a vytvořit zajímavý set.

Proč byste neměli zapomenout na konferenční stolek

I když máte v bytě jídelnu nebo jídelní kout, ani v obývacím pokoji byste na konferenční stolek neměli zapomenout. Je nedílnou součástí sedací soupravy. Ona by bez něho nebyla úplná. Kam jinam byste si chtěli odložit talíř s občerstvením, sklenici vody, ovladač k televizi, knihu či časopis? Konferenční stolky se vyrábějí v různých designech. Můžete si pořídit stolek v masivu, se skleněnou deskou či zvolit levnější MDF materiál. I tvarově se stolky od sebe liší. Vedle klasických obdélníkových najdete na trhu i kulaté nebo oválné.

Důležité je i osvětlení

K vybavení obývacího pokoje patří také dobré osvětlení ve formě stropního lustru, stolní či stojací lampy.

Všchny lampy je možné vhodně sladit dohromady. Ke svícení nejčastěji využívejte LED žárovky, které výrazně šetří energii a vám peníze. Pokud chcete experimentovat, můžete vyzkoušet stmívací a barevné varianty žárovek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.