Domácnost

Zabezpečovací systémy ochrání Váš život i majetek

0
zabezpečovací systémy

Kvalitní a spolehlivé zabezpečení je pro každého majitele domu či jiné nemovitosti nesmírně důležité a podceňovat jej se nemusí vyplatit. Moderní zabezpečovací systémy se už staly samozřejmostí nejen u komerčních objektů a firemních budov, ale běžně se používají i u rodinných nebo bytových domů. Díky přijatelným cenám a širokému výběru navíc nemusí jít o žádnou velkou investici a účinné zabezpečení se dá pořídit i za nízkou cenu. Dát peníze do profesionálního zabezpečovacího systému se vždy vyplatí a takto vynaložených financí rozhodně nemusíte litovat.

Druhy zabezpečovacích systémů

Jednotlivé zabezpečovací systémy můžeme podle jejich funkce a technologie rozdělit do různých kategorií. Jedná se především o:

  • elektronické zabezpečovací systémy (EZS) – moderní bezpečnostní zařízení, která se hodí prakticky pro každý objekt – byty, domy, kanceláře, firmy, obchody, restaurace, školy, nemocnice, hotely, sklady, továrny atd.
  • elektronické protipožární systémy (EPS) – zajišťují okamžitou požární signalizaci, v některých objektech musejí být instalovány už ze zákona
  • kamerové systémy (CCTV) – bezpečnostní kamery, monitorující dění v objektu – mohou být v provozu 24 hodin denně s možností online sledování dění (vysoká kvalita rozlišení, mnoho funkcí)
  • videotelefony a domovní telefony – jsou oblíbené hlavně v bytových domech nebo panelácích, často se používají i v moderních rodinných domech
  • systémy kontroly vstupu a docházky – jsou běžné zejména ve firmách, kde je potřeba evidovat docházku, často se ale používají i ve školách. V posledních letech se právě ve školských zařízeních začaly tyto systémy používat pro maximální bezpečí žáků a studentů.
  • nouzová osvětlení, záložní zdroje a další produkty

Co použít pro spolehlivé zabezpečení objektu?

zabezpečovací systémyU větších objektů jsou důležité zejména kvalitní kamery, resp. kamerové systémy. Ideální jsou zejména kamerové systémy CCTV se záznamovým úložištěm dat, díky němuž budete mít vždy k dispozici i videozáznam, který pak lze použít jako důkaz. Moderní systémy už mívají kvalitní rozlišení, takže lze případného pachatele lépe rozeznat. Nabízejí také rozmanité funkce jako detekce pohybu, detekce odložených a zmizelých objektů, rozpoznání SPZ u aut a další funkce.

Dalším důležitým prvkem jsou různá čidla, detektory a senzory, umístěné u vstupů do objektu. Ty mohou být napojeny k poplachovým sirénám, které v případě nedovoleného vniknutí okamžitě spustí hlasitý alarm. Do této kategorie patří i čidla, která detekují např. kouř, zaplavení nebo zvýšenou teplotu a mohou tak spustit alarm v případě požáru (požární systémy) nebo zatopení objektu.

Oblíbenou součástí moderních EZS jsou také speciální identifikační a přístupové systémy. Ty jsou určeny k podrobné evidenci příchodů a odchodů do objektu a umožňují např. povolit vstup pouze oprávněným osobám. Nejnovější systémy umožňují vstup pomocí otisku prstu, běžně se jinak používají čipové karty.

Instalaci nechte na odborné firmě

Některá zařízení si šikovnější kutilové dokáží namontovat sami, u zabezpečení objektu to ale rozhodně není dobrý nápad. Pokud chcete mít jistotu, že bude vše fungovat tak, jak má, svěřte instalaci EZS odborné firmě, která se o vše postará a zaručí vám, že zařízení bude bezchybně fungovat. Navíc takto můžete získat i slevu na pojištění.

Elektronické zabezpečovací systémy si lze i pronajmout

Pro mnoho lidí bude tato informace novinkou, ale i elektronické zabezpečovací systémy patří mezi produkty, které se dají pronajmout. Pokud tedy EZS nepotřebujete po celý rok, ale využijete jej pouze na kratší období, můžete si objednat pouze jeho pronájem a ušetřit tak peníze. Pronajmout si lze elektronický zabezpečovací systém i s napojením na pult centrální ochrany – firma, u níž si systém pronajmete, se pak zároveň postará i o jeho instalaci a pravidelný servis. Příkladem budiž bezpečnostní agentura TOP Security – www.topsecurity.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.