Domácnost

Z jakého materiálu bude vaše nová postel? Podívejte se na možnosti

0
čalouněná postel
Zkuste podčlánkovou inzerci

Kupujete novou postel a přemýšlíte, jestli vsadit na lamino, dřevěnou, čalouněnou nebo kovovou postel? Připravili jsme pro vás přehled jednotlivých materiálů a jejich výhody a nevýhody. Najděte si takovou, která bude přesně vyhovovat vašim potřebám.

Mezi nejoblíbenější variantu patří čalouněné postele. Jsou totiž krásné, kvalitní a zároveň cenově dostupné. Můžete si vybrat v široké nabídce barev a vzorů a díky moderním technologiím se nemusíte bát ani údržby.

Můžete vsadit na postel celočalouněnou, která se prodává jako celek, jehož součástí je matrace a velký úložný prostor. Druhou variantou jsou postele, které jsou čalouněné jen částečně. Mají vyjímatelné matrace, které můžete v případě potřeby vyměnit.

čalouněná postel

Čalouněná postel Grand láká na polohovatelný rošt a dostatek úložného prostoru

Nejluxusnější postele? Boxspringové postele

Postele typu boxspring, neboli kontinentální postele představují luxusní variantu čalouněných postelí a jsou zárukou vysoké kvality spánku. Skládají se ze tří vrstev, z pružinového boxu, matrace s pružinovým jádrem a vrchní matrace z paměťové či studené pěny. Jsou zároveň vyšší, takže se vám bude lépe ulehávat a vstávat.

Dřevěné postele: lamino nebo masiv?

Mezi nelevnější materiály pro výrobu postelí se řadí lamino desky. Vyrábí se z nejčastěji ze smrkových třísek, desky jsou potažené folií a laminem. Jedná se o méně odolný materiál, u kterého hrozí odlupování hran, proto je dobré volit postele, které mají plastové ABS hrany a jsou tedy odolnější. Postele z lamina jsou vhodné pro krátkodobá řešení, na chatu, nebo do pokoje pro hosty.

Sázka na masiv je sázkou na jistotu. Dřevěné postele z masivního dubu a buku vnáší do interiéru přírodu a příjemnou, útulnou atmosféru a vydrží léta. Za postele z masivu si ale připlatíte. Pokud hledáte vysokou kvalitu, ale nižší ceny, variantou jsou postele z měkkých dřev, jako smrk či borovice, které jsou ale opět o něco méně odolné proti odření.

Kovové postele do vlhkého prostředí

Postele z kovu jsou odolné a hodí se proto i do pokojů, kde bojujete s vlhkostí, na chatu, do ubytoven.  V poslední době jejich obliba vzrůstá i mezi designéry, proto si můžeme vybrat opravdu zajímavý kousek. Kovové postele ale rozhodně nejsou pro každého, na někoho působí studeně a cize – což v ložnici opravdu nepotřebujeme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.