Domácnost

Výhody a nevýhody jednotlivých materiálů pro výrobu postelí

0
postele

Postel je klíčovým prvkem ložnice, proto bychom si měli dát při jejím výběru pozor. Někteří lidé nedají dopustit na produkty z lamina, jiní se spoléhají na postele z masivu. V tomto ohledu samozřejmě záleží na gustu a finanční situaci zákazníka. Ne všichni si mohou dovolit nádherné modely z masivního dřeva. Existuje hned několik druhů materiálů, ze kterých se postele vyrábějí.

Lamino a jeho pozitiva a negativa

Faktem je, že jsou postele z lamina nejlevnější variantou. K výrobě jsou užity lamino desky pocházející z jehličnatých dřevin. Nato se třísky lisují a slepí. Poté je deska potažena fólií a laminem. V tomto případě platí lidová pořizovací cena, ale také nízká životnost. K výhodám lze řadit snadnou údržbu, stálobarevnost i pestrou škálu odstínů.

Kovové postele jsou elegantní

Kovové modely patří k oblíbeným. Není divu, mají v sobě nevšední kouzlo a vnášejí do ložnice magičnost. Kovové postele potěší alergiky, ale také jedince prahnoucí po kvalitě. Pokud si zakoupíte kovový masivní produkt, bude vám sloužit po mnoho let. Nevýhodou by mohla být vodivost či vyzařující chlad.

Modely z masivního dřeva

Pakliže máte spadeno na dětské postele ze smrku či borovice, počítejte s cenovou dostupností, pružností a lehkostí. Mezi negativa musíme zařadit měkkost a riziko poškození. Královnami jsou výrobky z dubu a buku. Dalo by se říci, že si jich v pohodlí užijete po celý život. Navíc jsou pevné a odolné. Jedinou nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

Čalouněné produkty hrají prim

K populárním modelům můžeme přidat také čalouněné postele s úložným prostorem. Na první ohled zaujmou pěkným designem a velkým výběrem dekorů. Jsou k dostání v různých velikostech. Nelze popřít, že mají svůj význam pro děti, protože postrádají ostré hrany. Nejmenší členové rodiny se neporaní. Úložné prostory, příznivá cena a bohatý výběr látek ihned ohromí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.