Domácnost

Vpusťte si zeleň do bytu – bydlete ve stylu urban jungle

0
urban jungle

Máte rádi přírodu a rostliny? Užíváte si je plnou měrou na procházkách v lese a vdechujete jehličnany vonící vzduch? Jedličku či borovici si doma užijete na Vánoce. Byt plný zeleně však můžete mít hned. Zařiďte si domácnost v moderním stylu urban jungle, který velí zaplavit domácnost zelenými rostlinami.

Co znamená urban jungle?

V českém překladu je to doslova městská džungle. Tento styl klade prioritu na zelené rostliny, které jsou umístěny po celém bytě. Stojí na zemi, na nábytku, parapetech, visí od stropu a z garnyží, nebo pokrývají doslova celé stěny. Urban jungle zažil největší boom v roce 2017 a je stále oblíbenější.

Jaké rostliny jsou vhodné pro styl urban jungle

Pokud si chcete zařídit domácnost v tomto stylu, je jasné, že budete potřebovat opravdu velké množství ideálně zelených rostlin. Mohou být opravdu jakékoli. Fantazii se meze nekladou. Na zem můžete postavit obří juku, tchýnin jazyk či fíkusy, na parapet postavit sukulenty, kaktusy i orchideje, nábytek mohou doplňovat třeba kapradiny či dracéna a od stropu se pak budou plazit různé popínavky a zelené převisy.

Pokud jste milovníky střídmějšího stylu, můžete místo bohatých převisů pověsit do okna třeba oblíbené kokedamy. To jsou všechny druhy rostlin zavěšené ve vzduchu, mající místo květináče mechem obalené kořeny. Jsou velmi jednoduché na údržbu a působí velmi elegantně. Rostliny zavěšené od stropu navíc pomohou vyřešit vysoké stropy.

Nezapomeňte na kuchyni

Ve stylu urban jungle můžete vytvořit pouze jeden pokoj v bytě. Obvykle však vzniká džungle po celé domácnosti. Rostliny najdete v obýváku, ložnici, na chodbě i v koupelně. V kuchyni si pokryjte okenní parapet záplavou čerstvých bylinek v květináči.

Pokud máte děti, dejte pozor na výběr jednotlivých rostlin. Některé mohou být jedovaté a obzvlášť malé děti rády zkouší, jak která rostlinka chutná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.