Tipy redakce

Venkovní vířivka aneb kvalitní relaxace po celý rok

0
vírivky

Blíží se opět zima a škaredé počasí. Pro některé začíná sezóna krytých bazénů, saun, vířivek či wellness víkendů. Co kdybyste měli vířivku jen pár kroků od domu? Proč ne?!

Něco pro vaše zdraví

To, že má vířivka pozitivní vliv na fyzické zdraví i psychickou pohodu, je dnes všeobecně známé. Pomáhá především při malých vnitřních zraněních a pohmožděninách. Zlepšuje krevní oběh a díky tomu mírní bolest v namožených částech těla. Horkou koupelí se též sníží tlak a zvýší teplota těla. Pokud si dopřejete koupel před spaním, pomůže vám od špatného spánku. Teplá voda uvolňuje napjaté svalstvo a masážní trysky vám skvěle namasírují záda. Pro někoho, kdo bývá melancholický a má deprese, je dobré vědět, že taková koupel odbourává stres a zlepšuje náladu i rozpoložení člověka. Navíc, zvuky bublající vody působí výrazně uklidňujícím dojmem.

Druhy vířivek

Bezpochyby můžete ve vířivce strávit romantické chvilky se svým partnerem nebo si užít zábavu se svými přáteli.
Při umístění venkovní vířivky máte samozřejmě na výběr, kde bude mít své stále místo. Nejčastěji se s nimi setkáte na venkovních verandách, v zahradě nebo na balkóně. Vířivý bazén běžně bývá položen na podlaze či trávě, nemusíte se ale bát ani zapuštění do země. V některých případech to vypadá velmi dobře, jen je vhodné to předem konzultovat s dodavateli.

Při výběru vířivky bychom měli zvážit několik důležitých aspektů, které ovlivní koupi. Záleží na tom, pro kolik lidí chcete vířivku pořídit. Bude-li vám stačit klasická vířivka pro dva nebo byste raději větší, například až pro 8 osob. Záleží také na tvaru. V nabídce jsou oválné, kulaté nebo čtvercové. Při výběru se příliš nesoustřeďte na počet trysek, spíš na jejich umístění. Pokud jsou trysky umístěny ergonomicky, jedině tak budou mít pozitivní vliv na vaše problematická místa.

Vířivka na stálé místo nebo její mobilní verze?

Na kvalitě opravdu záleží. Opravdu dobrá akrylátová vířivka vydrží do – 10°C, zároveň však udržuje teplotu vody, která se může vyšplhat až na 40°C. Takový vířivý bazén může být venku prakticky celou zimu. Pokud jsou však velké mrazy, je lépe ji zazimovat, aby nedošlo jejímu poškození.

Poněkud mobilnější varianta může být nafukovací vířivka. Její výhodou je nižší cena, snadná montáž i údržba. V zimě ji však nemůžete mít venku. Takovou třešničkou na dortu u vířivek jsou světelné systémy, které působí dobře na psychiku a audiosystém pro poslech hudby.

Alternativa do bytu

Pokud nemůžete mít ani jedno, ale chcete mít v zimě možnost relaxace v pohodlí domova, jsou zajímavou alternativou infrasauny. Tuto možnost uvítají zejména ti, kdo bydlí v paneláku na sídlišti a nemůžou si tak vířivku dovolit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.