Zahrada a hobby

Technika na zahradu pro začátečníky. Tuhle využije skutečně každý

0
zahrada
Zdroj: NinaMalyna / Shutterstock.com

Češi jsou národem chalupářů a zahrádkářů. Řada z těch, kteří na bydlení preferují větší města a kompaktnější byty, na víkendy odjíždí na chalupu, anebo si pořizují alespoň menší zahrádku, kde mohou s přáteli grilovat a pěstovat vlastní plodiny. Jste-li ale začátečník, může vás péče o zahrádku docela zaskočit. Jaké vybavení budete potřebovat a jak nevyhazovat peníze za zbytečnosti? To vám poradíme v tomto článku.

Tráva roste neustále

Základem každé zahrádky je samozřejmě trávník. Ať už usilujete o upravenou verzi, kde je tráva zarovnaná do stejné velikosti, anebo vám jde jen o to, aby nevznikala suchá a zažloutlá místa, musíte o trávník tak jako tak pečovat. A základem je samozřejmě sekačka. Bez té se neobjedete. Využívat sekačky budete během sezóny několikrát do měsíce, a proto se vyplatí vybrat skutečně kvalitní výrobek. Mezi základní typy patří křovinořez, elektrická rotační sekačka, bubnová sekačka, benzinová nebo robotická sekačka. Vybírejte zejména podle výšky a typu trávy, v dobrém hobby marketu vám sdělí všechny výhody i nevýhody jednotlivých řešení.

Vláha nesmí chybět

Na trávník i na záhonky bude potřeba zajistit zavlažování. A to zejména tehdy, pokud je zahrada celodenně vystavena horkému slunci. Sami uvidíte, zda to tráva potřebuje či nikoliv. Zatímco na trávník se možná vyplatit investovat do postřikovače, pár záhonků jistě zvládnete zalít i pomocí obyčejné konve. Nezapomeňte zachytávat dešťovou vodu – ušetříte a rostlinám se bude lépe dařit.

Údržba a úklid

Poslední vychytávkou, která se může hodit, jsou tlakové myčky k čištění. Jde o velmi účinný nástroj, který pomocí silného proudu vody dokáže vyčistit spoustu materiálů a povrchů, (zahradní dlažby, fasády, jízdní kola, automobily, bazény, okapy, umělé povrchy a mnoho dalších). Byť to nemusí být zrovna nejlevnější záležitost, garantujeme, že této investice nebudete nikdy litovat – ušetří hory času i peněz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.