Domácnost

Seznamte se s výhodami rozkládacích sedaček

0
výhody sedaček
Zkuste podčlánkovou inzerci

Rozkládací sedací soupravy jsou vítaným univerzálem v každém obýváku. Postarají se o pohodlné přespání nečekané návštěvy, nabídnou dost místa k posezení a dají se kdykoliv rozložit na pohodlné sledování televize vleže. Mrkněte se na všechny výhody rozkládacích sedaček.

Poslouží ve dne v noci

Představte si nedělní dopoledne, kdy se probouzíte po večírku. Za žádnou cenu se vám nechce vstávat, ale chcete se dívat na přímý přenos mezinárodního utkání, film nebo seriál. Rozkládací sedačka vám zachrání kůži, protože se díky ní můžete dívat vleže. To oceníte, ať už je vám 6 nebo 60.

Stejně dobře poslouží možnost rozložení i na odpolední šlofík po kachně se zelím nebo dopoledne po příchodu z noční. Zkrátka extra místo na odpočinek ve dne v noci oceníte několikrát měsíčně, tomu věřte.

Úložný prostor jako bonus

Místa na věci není nikdy dost. Tím spíš, když vám sedačka v obýváku zabere poměrně dost velký prostor. Naštěstí jsou k mání modely s úložným prostorem, kam snadno uložíte náhradní ložní prádlo, peřiny, polštáře i ručníky a ubrusy. Tohle extra místo oceníte i ke schování vánočního dárku nebo jiného překvapení pro děti.

Úložný prostor uvnitř sedačky vám vrátí část místa, o které vás v místnosti sedačka připravila. Výhodou je taky uzavřenost úložného prostoru. Na věci uvnitř se tím pádem nepráší ani na ně nesvítí slunce. Jsou tak v bezpečí a až se je rozhodnete vytáhnout, budou v nejlepší formě.

Sedačka zvládne víc než postel

V malých obývácích ale i ložnicích bojujete s každým metrem prostoru. O to víc potěší postel, která se dá složit. Přesně taková je sedací souprava na každodenní spaní, která se od ostatních sedaček liší kvalitou matrace, nosné konstrukce i dalších částí. Je sice o něco dražší, ale plnohodnotně nahradí postel, a navíc vám přes den poslouží jako skvělé posezení.

Pokud patříte mezi ty, kdo v pokoji bojují s prostorem, rozkládací sedačka na každodenní spaní může být dobrou volbou. Varianta s úložným prostorem navíc vedle postele zastane i peřiňák, takže ušetříte místo hned dvakrát.

Typy rozkládacích sedaček

Existuje 5 variant rozkládání sedacích souprav. Každá má své výhody a nevýhody:

  1. Rozklad klik-klak – je jednoduchý a spočívá ve sklopení opěradla sedačky do vodorovné polohy. Nehodí se pro každodenní spaní a nabízí spíš méně místa. Pro mladý pár akorát.
  2. Rozklad dopředu – jde o prověřenou klasiku. Vyndáte opěrku a směrem dopředu rozložíte sedák – obvykle na skládací nožičky. Hodí se na občasné přespání. Kvalitně podepře celé tělo.
  3. Rozklad s matrací – speciální typ rozložení, kdy tahem k sobě převrátíte sedák s opěradlem a vytáhnete matraci ukrytou vespod. Je nutné pravidelné mazání spojů, ale hodí se na spaní.
  4. Rozklad sklopením zad – povytáhnete sedák kousek k sobě, zapřete o nožičky a sklopíte opěrku. Vznikne pohodlné dvojlůžko vhodné k pravidelnému spaní.
  5. Rozklad s šuplíkem – vysunete spodní část pod sedákem a pomocí pantů ji vyklopíte k sobě, mírně vzhůru. Vznikne lehací plocha k příležitostnému přespání pro dva dospělé.

Elegantní využití prostoru

Rozkládací sedačka vám umožní vtisknout obýváku osobitý styl. Je dost velká a výrazná na to, aby strhla pozornost na sebe. Kromě toho vám dovolí pohodlné četní oblíbených knih, vleže i vsedě. Stačí vám k tomu přikoupit třeba elegantní osvětlení do obývacího pokoje. Pak se můžete ponořit do stránek s napínavým příběhem a uhánět s hrdiny až na konec příběhu.

Výběr bez omezení ceny a barev

Sedačku pořídíte od pár tisíc po pár stovek tisíc korun. Je na vás, kolik se rozhodnete investovat. Je ale dobré nekupovat úplně nejlevnější kousky, které obvykle dlouho nevydrží. Ty se hodí leda do studentských pokojů.

Omezovat se vedle ceny nemusíte ani barvami a styly. Všechny obchody s nábytkem nabízejí desítky i stovky variant rozkládacích sedaček. Můžete vybírat z neutrálních krémových, šedých a černých, ale i z výrazných a sytých žlutých, červených a modrých. Je to jen na vás a vašem vkusu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.