Domácnost

Řešíte teplovzdušné vytápění? Nezapomeňte na krbový ventilátor a další příslušenství

0
krb
Zdroj: sirtravelalot / Shutterstock.com

S ohledem na stále rostoucí ceny energií, ať už se jedná o plyn nebo elektřinu, řada lidí přemýšlí nad tím, že bude vytápět krbovými kamny a nebo krbem. Máte-li samozřejmě možnost toto řešení prakticky realizovat. Velmi efektivní se v tomto ohledu ukazuje teplovzdušné vytápění, které řeší základní nevýhodu vytápění v krbových kamnech. Pokud totiž vytápíte krbovými kamny, nejteplejší máte vždy místnost, kde jsou kamna umístěna, a je problém dostat teplo do dalších místností.

Ventilátory a teplovzdušné vytápění

Díky systému teplovzdušného vytápění můžete teplo rozvádět od kamen do dalších místností teplovzdušným potrubím. Abyste ale pomohli průchodu teplého vzduchu, je vhodné mu pomoci. K tomuto účelu slouží inovativní krbové ventilátory, které lze koupit v různých provedeních. Obecně platí, že součástí takového systému by měl být:

  • Samotný ventilátor
  • Prachový filtr
  • Termostat

Vlastní ventilátor zajišťuje průtok vzduchu teplovzdušným potrubím, přičemž před něj je vhodné instalovat filtr, který zabrání zanášení ventilátoru a zároveň je možné jej kdykoliv vyčistit. Dále bývá součástí ventilátoru také termostat, ale můžete mít i termostat externí pro dodatečnou regulaci. Existují také varianty ventilátorů, které už filtr a další prvky samy o sobě obsahují a jsou tak komplexním řešením.

Proveďte kontrolu stavu systému vytápění

Pokud budete řešit teplovzdušné rozvody a systém teplovzdušného vytápění, rozhodně je dobré nezapomenout také na všechny prvky vašich kamen. Pokud máte kamna v provozu již delší dobu, rozhodně stojí některé díly za revizi jejich stavu. Například je dobré vybrat nové vhodné kouřovody, abyste zajistili optimální odvod spalin do komína. Pamatujte na to, že kouřovody je důležité čas od času čistit, podobně jako komín samotný. Předejdete tak preventivně vzniku možných budoucích problémů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.