Zahrada a hobby

Pusťte do svého domova aku nářadí

0
aku nářadí

V každé domácnosti by měla být k dispozici alespoň základní sada nářadí. Nikdy nevíte, kdy bude potřeba něco opravit nebo co si vaše drahé polovičky zase vymyslí. Téměř každý z nás potřebuje tu a tam něco přivrtat či sešroubovat. Neocenitelným pomocníkem se může stát aku nářadí. Nářadí, které funguje na baterie.

Vhodné použití

Aku nářadí bylo vždy oblíbené pro svou možnost použití téměř kdykoliv a kdekoliv. V minulosti ovšem trpělo slabými a těžkými bateriemi. Díky moderním technologiím dnes mohou výrobci nabízet lehké nářadí s velkou kapacitou a současně vysokým výkonem, srovnatelným s nářadím elektrickým. Na trhu je k dispozici velký výběr. Od slabších modelů pro domácí použití po dražší profi modely. Hodí se nejen do bytu, domu nebo dílny, ale díky své flexibilitě také na chatu či zahradu.

Vrtačky, šroubováky, utahováky, pily, kladiva, brusky, nůžky, multifunkční nářadí, svítilny, sponkovačky… To vše dnes může fungovat na baterie. Pro běžné domácí použití je aku vrtačka téměř nutnost. Díky možnosti výměny nástavců s ní můžete také brousit či šroubovat. Vybrat si můžete i vrtačku s příklepem. Zahradníci mohou ocenit aku svítilnu, lesáci aku pilu…zkrátka pro každého něco.

Výhody

Hlavní výhodou aku nářadí je samozřejmě provoz bez elektrického napětí. Můžete ho vzít kamkoliv. Třeba na letní chatu, kde nemáte připojenou elektriku. Nikde nepřekáží žádné kabely a nikdo se s vámi nepere o volnou zásuvku. Vzhledem k absenci kabelu je také kompaktnější a přitom stále výkonné.

Dnešní baterie mají také vysokou kapacitu (v řádu několika hodin) a netrpí samovolným vybíjením, takže je nářadí vždy připraveno k akci.

Typy baterií

  • Li-ion – vysoký výkon, zvládá vysoké proudové zatížení, velká kapacita, nákladnější.
  • NiCd – zvládá vysoké proudové zatížení, levnější, vyšší hmotnost, nižší kapacita, starý typ.
  • NiMH – nezvládá tak vysoké zatížení, levnější, lehká, ekologická, nižší kapacita.

Nevýhody

Hlavní výhoda aku nářadí je zároveň také nevýhodou. Baterie totiž nemají tak vysokou životnost jako samotné nářadí. Negativně na ně působí třeba špatné dobíjení či počasí (mráz, sluneční záření atd.). Časem tedy nastane potřeba vyměnit akumulátor za nový. Jeho cena však dosahuje někdy až ½ ceny nářadí nového.

Člověk je navíc od přírody tvor zapomnětlivý. Přestože dnes baterie vydrží v provozu až několik hodin, není nic horšího, než mít vše připraveno a zjistit, že je nářadí vybité, protože jste ho zkrátka zapomněli dát nabít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.