Domácnost

Proč je elektro revize důležitá a pro koho je povinná?

0
elektro revize
Zkuste podčlánkovou inzerci

S elektřinou si není radno zahrávat. Že jste to již někde slyšeli? Pak byste se měli tímto doporučením řídit. S elektrickými spotřebiči jste ve styku každý den, a to nejen doma, ale i v práci. Nedokážete si bez nich představit život, stejně tak vás mohou na životě ohrozit, pokud podceníte údržbu a pravidelné revize.

 

Při poškození elektro spotřebiče snadno dojde ke zkratu a následně i k požáru. Ten může způsobit doslova katastrofální následky – škody na majetku i na životech osob, které se v místě pohybují. Riziko lze přitom minimalizovat právě díky pravidelné revize elektro. Technik může najít problém, kterého byste mohli snadno přehlédnout, a doporučí vám vhodný postup opravy. Případně opravu zajistí přímo na místě, půjde-li o drobnější závadu.

 

Pokud revize elektroinstalací podceníte, vystavíte se zbytečnému riziku. Navíc počítejte s tím, že si po vás pojišťovna v rámci řešení škodní události vyžádá osvědčení o provedené revizi. Nebudete-li ji schopni doložit, počítejte s tím, že se pojišťovna distancuje od plnění. Odpovězte si na otázku, zda vám to skutečně stojí za zanedbatelnou úsporu – poplatek kvalifikovanému reviznímu technikovi.

Je revize elektro spotřebičů povinná i pro vás?

Povinnost provádět pravidelně revize se týká především právnických osob a podnikatelů. Ti jsou odpovědní za stav elektrozařízení ve firemních prostorách a spotřebičů, které využívají zaměstnanci při výkonu práce. Může se jednat o elektroinstalaci v kancelářských prostorách i o pracovní nástroje. Problematiku jasně definuje zákoník.

 

Co se týče povinnosti pro majitele bytových domů, ti musí ze zákona provádět revize elektroinstalací ve společných prostorách.

 

Možná se vás legislativa netýká, ale přesto byste si měli pravidelně přizvat technika, který posoudí stav elektrických zařízení a spotřebičů. Třeba odhalí závadu a ušetří vám tím spoustu peněz i starostí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.