Domácnost

Proč a kdy vyměnit matraci za novou

1
matrace
Zkuste podčlánkovou inzerci

Nejčastěji se setkáte s názorem, že matraci bychom měli měnit po 7 letech. Je tomu opravdu tak? Pojďme se podívat, jaké jsou hlavní důvody výměny a kdy je ideální čas pořídit novou matraci.

Matrace už není pohodlná

Mechanické poškození bývá častým důvodem u levných matrací, které nejsou vyrobené z kvalitních materiálů. Matrace po nějaké době změní tuhost, bude příliš měkká a nezajistí správnou podpěru těla. Jednoduše pro vás už nebude komfortní a nedopřeje vám potřebný odpočinek. Pokud se ráno probouzíte nevyspalí nebo máte bolesti zad, zvažte, zda není správný čas porozhlédnout se po nové matraci.

Hygiena na prvním místě

Kvalitní matrace po mechanické stránce vydrží opravdu po mnoho let. I přesto je nutné matraci po určité době vyměnit, a to z hygienického důvodu. Výzkumem je prokázáno, že v noci dokážeme vypotit až ¾ litru. Vlhkost přináší lákavé podmínky pro život roztočů, bakterií a plísní. Tím to ale nekončí. Matrace vstřebává také částečky prachu, odumřelou kůži, nebo vlasy. Je pochopitelné, že matrace po čase přestane vykazovat správné hygienické vlastnosti.

Hygiena je tedy důležitým faktorem při výměně a to i v případě, že matrace je i po 10 letech konstrukčně v nejlepším pořádku.

Obecně mezi matracemi vykazují nejdelší hygienické vlastnosti pružinové matrace.

Životnost můžete prodloužit

Kvalitní matrace jsou z mechanického hlediska mimořádně trvalé a pokud bychom pominuli hygienu, mohly by vám vydržet i déle něž 10  let. Jak tedy docílit prodloužení životnosti matrace? Stačí se řídit pokyny výrobce, používat správný postelový rošt, pořídit si chránič matrace a vybrat typ se snímatelným potahem na dvě poloviny, který můžete snadno vyprat v pračce. Zapomenout byste neměli ani na občasné vysávání. Matraci je vhodné také pravidelně otáčet. Skvělým řešením je typ s vrchní nelepenou části matrace, kterou lze otáčet a při sejmutí důkladně vyvětrat, anebo zcela vyměnit po čase za novou.

V neposlední řadě

Matrace z opravdu prvotřídního prodyšného materiálu, o které dobře pečujete se dají užívat 8-12 let. Vše je ale individuální a záleží na množství užívání a daném provedení matrace. Je rozdíl, zda někdo spí 6 hodin denně, nebo 9 až 12 hodin. Někdo se potí více, jiný méně. Nechte si tedy poradit u specializovaného prodejce, který vám poskytne o svém výrobku ty nejlepší informace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

1 Komentář

  1. Dnes se matrace prodavají uložené v takovém ochranném potahu a spousta lidí si myslí, že to je matracový chránič. Ale není. Tento potah je vhodné zkombinovat právě ještě s matracovým chráničem. Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.