Stavba

Při rekonstrukci nebo stavbě nezapomeňte na kvalitní okna a dveře

0
okna
Zdroj: djgis / Shutterstock.com
Zkuste podčlánkovou inzerci

Zejména rekonstrukce domu je často otázkou volby toho správného materiálu, abychom z původního objektu dokázali dostat maximum, a to hlavně z hlediska energetické náročnosti. V dnešní době jsou trendem pasivní domy, což rekonstruovaný objekt nikdy pravděpodobně nebude. Můžete však hodně přispět k tomu, aby energetické ztráty byly co nejmenší. Mimo jiné vám k tomu dopomohou kvalitní okna a dveře.

Proč vybrat plastová okna?

Právě okna jsou v domě na mnoha místech, a tak je to potenciální prostor, kudy může unikat z objektu teplo. Zároveň je to často z hlediska tepelné izolace to nejslabší místo. Proto bychom se měli za měřit na kvalitní okna. Jestliže se rozhodnete zvolit plastová okna, jedná se o ekonomicky velmi rozumnou investici. Zatímco v minulosti neměla plastová okna nejlepší pověst, v dnešní době již technologie šly na tolik dopředu, že se jedná o jedno z nejlepších řešení. Dnešní moderní plastové okno nemá mnoho společného s tím, co nabízela plastová okna ve svých začátcích. Dnes jsou pro zvýšení tuhosti plastová okna vyztužena hliníkovými profily, přičemž zajišťují vysokou míru izolace. Na této izolaci se podílejí nejčastěji:

  • Standardní dvojskla a trojskla
  • Nízkoenergetická 4-skla

Vždy záleží na tom, jaké požadavky máte na míru izolace. U plastových oken lze využít pro zvýšení tepelného pohodlí nejrůznější vychytávky. Může to být například tzv. teplý rámeček, který je vyroben z izolačního materiálu se speciálními termoizolačními vlastnostmi, díky kterým omezuje vznik vodních par. Zlepšuje se tak izolace skla a zajišťuje se dlouhodobá těsnost skel. Samozřejmě i nadále klesají tepelné ztráty.

Nezapomínejte na dveře

Také dveře jsou samozřejmě potenciálním místem, kde nejčastěji uniká teplo. V některých případech je potřeba využít také speciálních dveří a je potřeba např. vybrat protipožární dveře. Takové dveře nejčastěji oddělují například kotelnu nebo vstup do garáže. Jsou tak vhodným řešením i z bezpečnostních důvodů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.