Domácnost

Přehledný návod, jak vybrat kuchyňskou linku

0
kuchynska linka

Pokud nejíte výhradně v restauracích, potřebujete kuchyň. A její dominantou je kuchyňská linka. Moderní kuchyňské linky jsou nejen designově propracované, ale zároveň i velmi praktické. Variant je nepřeberné množství, stačí si jen vybrat z rovných, rohových, ostrůvkových či linek ve tvaru písmene U. Díky modulovému systému si v současnosti můžete poskládat jakoukoli linku do libovolně velké místnosti.

Prostor pro kuchyňskou linku změřte důkladně!

Základním krokem je důkladné změření prostor určených pro linku. Nezapomínejte přitom, že dvířka se musí otvírat a vy se kolem kuchyňské linky musíte pohodlně pohybovat. Přemýšlejte tak i o nejvhodnější hloubce skříněk. Ta je nejčastěji 60 cm u spodních skříněk. U horních je hloubka buď stejná, nebo i o zhruba 20 cm menší. Na pracovní desce se pak lépe pracuje. I tady platí, že někdy méně je více. Skříňky lze dnes vybavit mnoha praktickými prvky pro pohodlné uskladnění nádobí i potravin, což využití prostoru zefektivňuje. Velmi podstatná je pro pohodlné vaření výška pracovní desky kuchyňské linky. Ta by se měla přizpůsobit velikosti toho, kdo bude kuchyň používat pravidelně. Pamatujte také na to, že hlavní slovo při rozmisťování jednotlivých prvků v kuchyni by měla mít osoba, která v domácnosti nejvíc vaří, nikoliv poutavá sleva některého z prodejců.

Funkčnost a design

I když napohled krásná kuchyňská linka potěší, podstatná je hlavně její funkčnost. S tím úzce souvisí výběr materiálu pracovní desky i skříněk, výběr spotřebičů i technické detaily jako je třeba tichý dojezd zásuvek, různé otočné či výsuvní prvky, dělené koše na separovaný odpad a mnoho dalšího. Skříňky jsou dnes nejčastěji vyráběny z dřevotřísky, která je obvykle potažena dýhou, nebo laminem. Ale najdete i další povrchové úpravy ve všech možných barvách, dřevěných i kamenných dekorech. Kombinace plných výplní s výplněmi s čirým či matným sklem vzhled linky ozvláštní.

Pracovní desky by měly nejen vypadat krásně, ale hlavně být odolné a snadno udržovatelné. Při vaření se prostě vylití různých tekutin, sjetí nože z prkénka a postavení horkého hrnce přímo na desku prostě nevyhnete. Kromě dřevotřískových tak najdete desky z laminátu, akrylátu, umělého kamene či kompozitních materiálů s prvky kamene přírodního. Skvělé jsou také doplňky jako tyčové závěsné systémy, osvětlení různých částí linky a rozdělovače do zásuvek.

Přístroje a dřezy

Do kuchyňské linky můžete pořídit vestavené spotřebiče nebo ji zkombinovat s volně stojícími přístroji. Nezbytností je kvalitně fungující digestoř a samozřejmě varná deska a sporák. Dne je na trhu taková nabídka chladniček, myček, varných desek i sporáků, že si vybere skutečně každý. Plynové hořáky, elektrické plotýnky i indukce, horkovzdušné, plynové i elektrické trouby a samozřejmě mikrovlnné trouby s grilem i bez…  Ale neméně pozornosti byste měli věnovat výběru dřezu a baterie, a to opět s ohledem hlavně na praktičnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.