Domácnost

Pořiďte si koberec, který dokáže oživit celý interiér

0
koberec
Zdroj: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Koberec na podlahu pro vaši domácnost, může být velmi pěkným dekorativním prvkem, který zcelí tvář interiéru. Některé koberce slouží k oživení a obarvení místnosti.

Tento prvek lze využít v kuchyni pod jídelní stůl, v ložnici, obývacím pokoji nebo v hale. Ale může také být nedílnou součástí dětského pokoje. Dětské koberce mohou být také jen dekorační, ale existuje spousta koberců na hraní. Ale na jaký materiál se zaměřit? To a více, se dozvíte v tomto článku!

Jak postupovat při výběru koberce

Ať už chcete kusové koberce pro sebe do ložnice nebo pro své děti, pořád platí, že za kvalitu se platí. Ale podle čeho vybírat a jak se nenechat napálit.

Než začnete nakupovat, zamyslete se nad tím, z jakého důvodu si koberec kupujete. Budete jej snad chtít položit v kanceláři, herně nebo v hale? Chcete pouze zakrýt nepodařeně vyrobenou podlahu nebo zaujmout hosty?

Také si projděte pokoj, kde bude koberec umístěn. Podívejte se na to, kde stojí stůl a židle, u dětí si všimněte, kde si hrají a kde nejvíce chodí. Některé koberce dokáží skrýt stopy, ale dívejte se po materiálu, který se při nadměrném používání hned neopotřebuje. Dále uvažujte nad tím, kde se jí a pije.

Nejvíce žádané koberce

  • Plyšový koberec
  • Polyesterový koberec
  • Shaggy koberec
  • Smyčkový vlasový koberec
  • Běhouny

Materiály, ze kterých jsou koberce vyráběny

Materiál je podstatný z mnoha důvodů. Tak jako u všeho, lepší a odolnější materiál, znamená vyšší cenu za výrobek.

1. Nylon

Představuje pevnost a odolnost. Zároveň i odolává nečistotám a deformacím. Bohužel vede statickou elektřinu, kterou ovšem lze zvládat antistatickým sprejem.

3. Polyester

Matriál vám nenabídne designový zázrak, ale pro běžné užití je nejlepší volbou. Je pevný a odolný proti skvrnám a vlhkosti. Spolu s tím se snadno čistí. Proto jsou nejvíce vhodné jako dětské koberce.

3. Akryl

Jeho vlastnosti se velmi podobají polyesteru. Nejvíce se používá do kuchyně nebo tam, kde víte, že dochází ke skvrnám na zemi.

4. Vlna

Jde o opravdu pevný a odolný materiál, který lze vyčistit od skvrn, ale velmi těžce. Navíc je podstatně dražší než ostatní materiály a kupuje se především pro parádu. Proto se prodávají jako kusové koberce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.