Zahrada a hobby

Popínavé růže – královny zahrad

0
popínavé růže pěstování
Zkuste podčlánkovou inzerci

Prahnete po rozkošné zahradě? Vrhněte se na pěstování popínavých růží. Překrásné květy obepnuté na brance, pergole, speciální dřevěné či kovové konstrukci, se postarají o dokonalý vzhled zahrady. Jsou k dostání v mnoha barvách. Milují sluneční svit a teplo.

Voňavé pohlazení popínavých růží

Pokud chcete uchvátit rodinu a návštěvy bohatými květy, zvolte pro popínavé růže ideální stanoviště. Pokvetou po mnoho let na jihovýchodním či jihozápadním místě. Nesmí na ně přímo pálit slunce ani foukat vítr. Výška dosahuje u některých druhů až 4 metry. Se sázením začínáme hned na jaře, než začnou bobtnat listy anebo na podzim. Sazenice vedeme vždy směrem k opoře a výhony uchytíme díky vodící konstrukci či plastovému úchytu. Použijeme substrát anebo vlastní kompost. Hnojíme minerálním hnojivem či dokonale proleželým hnojem. Dbáme na pravidelný řez a rostliny chráníme před škůdci, mšicemi, padlím, houbami.

Pestrost především

Odrůdy Rambler tvoří liánu a nejsou náročné na údržbu. Kvetou od poloviny jara a léta, některé druhy znovu na podzim. Keře nepodléhají slabším mrazům. Popínavé růže čajohybridy známe velkokvěté s plnými květy a floribundy, které mají drobnější kvítky. Nejsou tak odolné, ale terasu i balkón skvěle zpestří. Skvělou volbou je fontánový druh dosahující výšky až 2 metry. Zmiňované růže jsou k dostání v bílé, červené, modré, oranžové, žluté i růžové.

Konstrukce pro popínavé růže

Pnoucí růže potřebují oporu. Mohou se přichytit k oblouku, na plot či pergolu. Podporu pro růže lze zakoupit v obchodě anebo ji vyrobit svépomocí. K dostání jsou opory dřevěné či kovové v nejrůznějších tvarech. Kovové a dřevěné konstrukce se jeví jako nejpřijatelnější. Nabízejí růži pevné zázemí. Plastové modely se nedoporučují, nejsou dost pevné. Cestička do zahrady osvěžená obloukem z popínavých růží dodá prostoru romantickou příjemnou náladu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.