Domácnost

Podlahy vhodné do koupelny snesou vlhkost i mokro

0
koupelna

Chtěli byste v koupelně jinou podlahu než keramickou dlažbu? Odlište se od ostatních lidí, kteří mají ve své domácnosti právě dlažbu a pořiďte si vinylovou nebo dřevěnou podlahu. Prozraďme si v dnešním článku, jaké jsou jejich výhody a nakolik odolají vlhkosti, která je v koupelně všudypřítomná.

Dřevěná podlaha s povrchovou úpravou

Donedávna bylo nemyslitelné, abychom měli v koupelně dřevěnou podlahu, neboť byla náchylná na vodu a vlhkost. Současné dřevěné podlahy ale disponují povrchovou úpravou zamezující nasákavosti a rozpínání. Podlaha ze dřeva působí hřejivým a útulným dojmem, ale měli byste ji pořídit od prověřených výrobců, kteří vám dají záruku, že je vámi zvolená podlaha vhodná a má voděodolnou povrchovou úpravu. Samotná instalace podlahy vyžaduje precizní pokládku, aby se pod ni nedostala vlhkost.

podlahy

Výrobci kvalitních dřevěných podlah

Špičkovým výrobcem dřevěných podlah je firma Boen. Úspěch slaví její kolekce DesignWood se sedmi atraktivními dekory s přirozeným vzhledem dřeva dubu a jasanu. Správnou volbou jsou rovněž masivní podlahy FEEL – WOOD SECA z borovice, smrku, modřínu, borovice, dubu a jasanu. Třetím předním výrobcem dřevěných podlah je ESCO, který vyrábí podlahy z celomasivních dubových prken.

Vinylová podlaha s vysokou odolností

Dalším typem podlahy do koupelny je vinylová podlaha. Její předností je snadná pokládka lepením nebo pomocí tzv. click systému, vysoká odolnost, dlouhá životnost a jednoduchá údržba. Na dotek je tato podlaha teplá, měkká a tlumí kročejový hluk. Pozor si však dejte na to, aby pod podlahu nezatékalo. Design podlahy vyberte podle ostatního vybavení koupelny. Pokládku pro jistotu ponechte na odbornících, aby pod ni časem nepronikla vlhkost.

Výrobci voděodolných vinylových podlah

Vhodnou vinylovou podlahou do koupelny je ta, kterou vyrábí společnost Wicanders. Vinylová podlaha Wicanders Hydrocork je určena speciálně do koupelen a kuchyní . Tloušťka této podlahové krytiny je pouze 6 mm a můžete ji položit na jakýkoliv povrch. Ve vlhkém prostředí nenabobtná a základní deska obsahuje voděodolný a stabilní korkový kompozit. Podlaha je pružná a ohebná, čemuž vděčí právě přidanému korku. Na podlahu také můžete položit vinylové dílce od české firmy Fatra. Spolehněte se na kolekci Thermofix s designem a texturou imitující přírodní materiál.

Podlahu do koupelny vždy vybírejte s ohledem na její voděodolnost. Vinylové a dřevěné podlahy splní váš sen o nevšední a krásné podlaze v koupelně!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.