Domácnost

Patrová vs. klasická postel: poznejte jejich přednosti

0
postel

První nabízí spánek na výši a potěší majitelé malých ložnic nebo alergiky, druhá je jako dělaná na maximální pohodlí a vyniká stabilitou i množstvím variant. Oba typy postelí mají své výhody, na které se teď podíváme podrobněji. Pojďme na to.

Výhody patrových postelí

Hlavní předností je úspora místa. Patrová postel vám nabídne dvě lůžka a přitom zabere na podlaze jen prostor jako jedno. Tím pádem je jako dělaná do menších místností, kde přespávají hosté nebo kamarádi. Těm určitě netradiční uspořádání lůžek nebude vadit. Pravdou ale je, že se nehodí pro manžele nebo páry.

Kromě klasické patrové postele se dvěma lůžky existuje i varianta s jedním lůžkem nahoře, pod kterým zbude dost prostoru na pracovní stůl nebo úložný prostor. Vysoko položená lehací plocha je skvělá pro alergiky, protože prach se drží převážně na zemi a těsně nad ní. Akorát nad patrovou postel budete potřebovat přisazené světlo. Závěsný lustr by se vám tam asi nevešel, pokud doma nemáte nadstandardně vysoké stropy.

Varianty patrových postelí

Možná vás to překvapí, ale především dětských patrových postelí je mnoho variant. Nejznámější jsou dvě lůžka nad sebou nebo zmiňované jedno lůžko nahoře, pod kterým je prostor na stůl. Pro děti se ale dělá a model s přimknutou šatní skříní, která navazuje na čelo obou postelí a nabízí dost místa pro dětské oblečení i hračky.

Patrové postele se dělají v mnoha barevných variantách, takže si děti i dospělí můžou vybrat postel v oblíbené barvě. Moderní jsou hlavně neutrální bílá, krémová a taky přírodní textury dřeva. Pozitivní je, že patrové postele často mívají úložný prostor ukrytý v šuplíku pod spodním lůžkem. Na stejném místě ale může být také přistýlka pro třetího spáče.

Výhody klasických postelí

Hlavní předností je snadná dostupnost. I starší lidé nebo lidé s omezenou pohyblivostí můžou na klasické posteli pohodlně spát a neméně pohodlně z ní vstanou. Tomu nahrává i fakt, že jsou klasické postele obvykle mnohem stabilnější než patrové. Při slézání se postel netřese a při spánku je celou noc kompaktní a nehybná, i když se při snech v jednom kuse obracíte z boku na bok.

Klasické postele sice neuspoří místo v pokoji, ale za to bývají o něco pohodlnější než patrové. Královnami pohodlnosti jsou jednoznačně boxspringové postele. Taky si u nich můžete snadno zvolit přiměřenou délku a šířku, což ocení hlavně nadprůměrně urostlí lidé. Důležité jsou taky pro intimitu párů, protože nabízejí sdílený prostor.

Varianty klasických postelí

V nabídkách prodejců nábytků najdete jednolůžka a dvojlůžka. Tím to ale nekončí, protože při troše hledání narazíte taky na variantu s výsuvnou přistýlkou v šuplíku pod jednolůžky. Stejná se ostatně využívá i u patrových postelí. Daleko častější jsou ale postele s úložným prostorem, kam snadno schováte náhradní peřiny a polštáře, a někdy dokonce i sezónní oblečení.

Klasické postele pořídíte vyrobené z různých materiálů a kombinací. Nejčastější jsou to kompozitní dřevěné desky, postele z masivu, ale nesmíme zapomínat ani na kované postele z oceli nebo železa. Oblíbené jsou taky postele z palet, které si můžete vyrobit i doma a pořídit si tak elegantní manželskou postel.

Pro koho se hodí která postel

Patrové postele se hodí pro dvě až tři děti, které sdílejí společný pokoj. Určitě jim nebude vadit, že mají speciální postel, se kterou si vyhrají i přes den. Stejně dobře ale poslouží i občasným návštěvám, které se zdrží přes noc nebo alergikům, protože je uchrání od prachu na podlaze.

Klasické postele se hodí pro páry, starší lidi a kohokoliv s omezenou pohyblivostí. Můžete si vybrat délku a šířku podle chuti, takže není problém uložit i basketbalovou hvězdu, pokud teda nějakou znáte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.