Tipy redakce

O vlastní sauně už nemusíte jen snít

0
sauna

Už dávno neplatí, že vlastní saunu si pořizují jen snobi, kteří se chtějí předvést před sousedy. Důvodů, proč si pořídit vlastní saunu, je mnoho. Mezi ty nejdůležitější patří pozitivní účinky na zdraví a skvělé místo pro relaxaci celé rodiny v dokonalém soukromí. Protože kdo by se dnes chtěl saunovat ve veřejné sauně vedle cizích a potících se lidí?

Kolik stojí sauna na míru?

Možná jste si chtěli saunu pořídit již dříve, ale vždy jste tuto myšlenku zaplašili, protože jste se báli, že je sauna příliš drahá. Anebo že by se vám nikam nevešla.

Tak se na to pojďme podívat společně.

Sauny se na trhu nabízí ve dvou základních provedeních:

  • typová sauna – přesně daná velikost bez možnosti úpravy a vybavení, technologie i kabina většinou vyrobená v Číně.
  • sauna na míru – sauna se vyrábí podle potřebného rozměru, vybavení a design si vybíráte podle preferencí, výroba v Čechách, technologie většinou rakouské, finské či německé.

Dražší bývají sauny na míru. Ale tato jediná nevýhoda je vyvážená tím, že takovou saunu vám výrobce přesně ušije pro rozměry, které potřebujete. Saunu pak můžete mít v nepoužívané komoře, na terase nebo pod schody atd.

A pokud hledáte luxusní sauny a maximální užitné vlastnosti, vždy je sauna na klíč tou nejlepší variantou.

Cena sauny závisí na použitých materiálech, rozměru, náročnosti řešení a kvalitě technologie. Kvalitní sauna na míru vás vyjde cenově podobně, jako zahraniční rodinná dovolená. Ale sloužit vám bude desítky let.

saunasystem

Sauna nemusí být jen v koupelně

S výběrem vhodného místa pro saunu se nemusíte příliš omezovat. Finská sauna potřebuje cirkulaci vzduchu, ale to vše lze technicky řešit. Infrasauna může být v kterékoli místnosti a odvětrání není nutné.

V ideálním případě byste měli mít blízko sauny sprchu a prostor pro odpočinek (lehátko). Vůbec nejlepší je výhled do přírody. A tím se dostáváme k nejoblíbenějším saunám a trendu poslední doby:

  • venkovní sauny – nepřekonatelná kombinace dřevěné sauny a přírody. Od interiérové sauny se liší zesílenými stěnami, tepelnou izolací, zateplenou podlahou a kvalitní střechou. Jsou vhodné pro venkovní terasy, balkóny nebo zahrady.
  • saunové domky – klasická bytelná dřevostavba s dokonalým vzhledem a maximálními užitnými vlastnostmi. Díky masivní konstrukci a váze je určena výhradně pro umístění na zahradě. Lze doplnit další obytnou místností, sprchovým koutem či odpočívárnou.

Finové na to přišli už dávno: venku si člověk saunování užije mnohem více…

Sauna svépomocí? Ano či ne?

Stavba sauny je poměrně náročná záležitost. Zvláště té venkovní. Proto je lepší svěřit stavbu a vše okolo odborníkům. Budete mít jistotu, že vše bude fungovat jak má a záruka až deset let také není k zahození.

Jako první krok k vlastní sauně stačí kontaktovat vybranou společnost, která se na výrobu saun specializuje a požádat o nezávaznou cenovou nabídku. A úplně nejlepší je podívat se na sauny na vlastní oči v showroomu a přesvědčit se o kvalitách a přednostech jednotlivých výrobců. Protože i mezi těmi nejlepšími mohou být velké rozdíly.

Pokud chcete doporučení z první ruky, zkuste saunové showroom společnosti SaunaSystem v Praze – Uhříněvsi. Najdete tam několik typů saun, včetně venkovních a saunového domu Puutalo.

www.saunasystem.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.