Domácnost

Nová vinylová podlaha? Vybíráme z 5 značek

0
vinylová podlaha

Bez podlahové krytiny se neobejde žádný interiér, ale jak při výběru postupovat? V první řadě byste měli brát v potaz nejenom její vzhled, ale také kvalitu a odolnost. Ideální kombinací všech 3 zmíněných vlastností je vinylová podlaha. I zde ale klienti narazí na několik typů. Mezi velmi oblíbené varianty patří podlahy z tak zvaných vinylových dílců, které se (dle typu pokládky) dělí na:

  • celoplošně lepené (s použitím podlahářského lepidla)
  • samolepící
  • plovoucí, taktéž zámkové či click
  • a volně položitelné vinylové podlahy

Vinylové podlahy v dílcích

Dílce se vyznačují rozmanitou nabídkou vzorů, dekorativních prvků a barev. Díky tomu si každý uživatel vybere přesně to, co zapadá do stylu jeho interiéru. Nezáleží na tom, zda se jedná o bytové či komerční prostory. Univerzální vlastnosti vinylových podlah umožňují jejich instalaci nejenom do suchých, ale také vlhkých místností (koupelna, kuchyně). Vinylové dílce tak rozhodně upoutají vaši pozornost. Důležité je však zvolit ten správný druh podle míry zátěže.

Níže si představíme 5 tipů na kvalitní vinylové podlahy, které pocházejí od předních výrobců v tomto oboru.

Vinylové podlahy Designflooring

Designflooring je společnost s více než 40letou tradicí původem z Velké Británie a v současnosti své produkty distribuuje po celé Evropě. Mezi hlavní vývozní místa patří například Německo, Nizozemí nebo Francie.

Vinylové podlahy Designflooring jsou vhodné jak do domácích, tak komerčních prostor. Dekory podlah jsou inspirovány skutečným dřevem, tepaným plechem nebo přírodním kamenem a jsou vyráběny buď ve formě pásů, nebo čtverců, které se celoplošně lepí na podklad.

Designflooring nabízí také produkty pro plovoucí či volnou pokládku. Z bohaté nabídky zmiňme například kolekci Looseday, která se vyznačuje tím, že vinylové dílce neobsahují zámkový spoj a velmi rychle se instalují bez nutnosti lepení (volně položitelná podlaha).

Pro výrobu se využívají vysoce kvalitní materiály, které disponují úchvatným vzezřením, vysokou odolností a stabilitou. Díky tomu lze podlahy Designflooring umístit do jakékoliv bytové místnosti, a to i v případě teplovodního podlahového vytápění.

Kolekce Michelangelo (vizobrázek) představuje optimální volbu do vaší koupelny. Dekor je z drtivé většiny tvořen italskou mozaikou, španělskou kamínkovou dlažbou a tepaným plechem s třídou zatížení 32/41 (velká zátěž – pro domácnosti, střední zátěž – pro komerční prostory). Velikost lamel: prkna 915×152 mm, dlažba 305×305 mm nebo 406×406 mm, tloušťka lamely 2,5 mm, nášlapná vrstva 0,5 mm, balení 3,34m2.

vinylová podlaha Kolekce Michelangelo

Vinylové podlahy Pergo

Vinylové podlahy PergoVinylové podlahy ze zámoří od americké společnosti Pergo se vyznačují nejenom dlouhou životností, ale také originálním vzhledem. Díky tomu jsou tyto podlahy ideální volbou pro náročné uživatele, kteří kladou důraz na tu nejvyšší kvalitu. Pro inspiraci posloužily takové materiály, jako kůže, břidlice či dřevo, a tak váš domov získá opravdu nádech luxusu a neotřelého interiéru.

Vinylová podlaha Pergo vyniká také svým dílenským zpracováním s využitím nejmodernějších postupů výroby, díky čemuž je měkká a příjemná při každém kontaktu, a to i s bosou nohou. Samozřejmostí je odolnost proti vlhkosti a mechanickému poškození. Mezi další typické atributy patří ohnivzdornost, antistatické a antialergenní vlastnosti.

Na obrázku můžete vidět kolekci Modern v dekoru dřeva s V-spárou kolem celé lamely. Vyrábí se ve variantě jak pro plovoucí pokládku se zámkovým spojem, tak i pro plošné přilepení. Nabízí se také možnost výběru třídy odolnosti.

Vinylové podlahy Parador

Vinylové podlahy ParadorVinylové podlahy Parador se vyznačují typickou německou kvalitou produktů. K tomu přidávají neotřelý design a precizní zpracování z prémiových materiálů. Proto se není čemu divit, že značka Parador patří mezi zákazníky k velmi oblíbeným.

Portfolio produktů se zaměřuje na přesnou imitaci dřeva, ale také další materiály, které jsou vhodné pro zkrášlení standardních i moderních interiérů.

Mezi další výhody vinylových podlah Parador patří kromě vzhledu také vysoká odolnost proti vodě, takže jsou vhodné do místností, jako kuchyně nebo koupelna. Díky jednoduché údržbě jsou ideální také do domácností, kde žijí alergici. Z hlediska výroby se jedná o čistý vinyl nebo je vinylová podlaha na nosné HDF desce.

K dispozici jsou3 základní produktové řady – Basic, Classic, Trendtime.

Obrázek představuje kolekci Classic 2030 – vinylovou podlahu na HDF desce, která je určena pro pokládku plovoucím způsobem. Třída zatížení 33/42, rozměr lamely 1207×216 mm, tloušťka lamely 9,6 mm/vinyl 2,0 mm, nášlap 0,55mm, balení 1,825m2 / 7 lamel.

Vinylové podlahy Centiva

Firma Centiva se zaměřuje na produkci vysoce kvalitních vinylových podlah a zajišťuje svým zákazníkům vysokou kvalitu a velmi přísné parametry. Centiva má sídlo v USA a podlahy produkuje více než 40 let, zaměřuje se na 2 základní aspekty – špičkovou kvalitu a bohatou nabídku vzorů, barev a dekorů.

Z hlediska využití se uplatní v širokém spektru interiérů, a to včetně těch s vysokou zátěží (komerčních budov, jako jsou restaurace, nemocnice atd.. Samozřejmostí je tak vysoká odolnost a snadná údržba. Pokládka je realizována celoplošným lepením na povrch, jehož podklad musí být napřed vyrovnán a vyhlazen. Vinylové dílce Centiva jsou u nás k dispozici ve 4 produktových řadách:

  • Contour
  • Event
  • Victory
  • Venue

Na následujícím obrázku se můžete podívat na příklad vinylové podlahy z luxusní kolekce Contour, která reflektuje nejmodernější trendy současnosti. Ze široké nabídky rozměrů a povrchových úprav, včetně dlažby a dřeva, si vybere i velmi náročný zákazník. Současně podporují také kombinaci s řadami Event a Victory.

Vinylové podlahy Centiva

Vinylové podlahy Tarkett

Francouzská společnost Tarkett je opravdovým matadorem na poli vinylových podlah a její tradice spadá více než 120 let do minulosti. Za tu dobu se produkty dostaly do více než 100 zemí po celém světě. Vinylové podlahy jsou stále trendy a zkrášlí bydlení v moderních interiérech, přináší zdravé a čisté prostředí. Bohatá nabídka je určena pro ty nejnáročnější zákazníky, kterým nabízí nepřeberné množství různých dekorů, vzorů a barev.

Na obrázku si můžete prohlédnou kolekci iD Inspiration 55/70. Třída zatížení iD Inspiration 55 – 33/42, třída zatížení iD Inspiration 70 – 34/43. Kolekce má více než 75 tisíc možností kombinace, což přináší de facto nekonečné spojení barev, vzorů a efektů na povrchu. Skvěle se uplatní v obchodech, hotelech či rekreačních objektech, kde je vyžadován inteligentní design.

Vinylové podlahy Tarkett

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.