Domácnost

Není polštář jako polštář

1
polštáře
Zkuste podčlánkovou inzerci

Za celý život každý z nás prospí průměrně 24 let. Zdravý a kvalitní spánek má velký dopad na naši náladu, výkonnost, odpočatost, a řadu dalších věcí. Pojďme se nyní podívat na výrobky, které ovlivňují náš spánek více, než se zdá. Jsou to polštáře.Ovšem není polštář jako polštář. Dělí se na několik základních typů, které si teď blíže představíme.

Péřové polštáře

Jak už název napovídá, jsou vyráběné z peří.  V minulosti nebyly péřové polštáře tolik populární, a to především proto, že způsobovaly potíže alergikům a často z nich létala drobná pírka. Díky novým postupům při výrobě a kvalitněji tkaným látkám se podařilo tyto problémy z velké části vyřešit a péřové polštáře tak zažívají svoji malou renesanci.

Mají totiž řadu skvělých vlastností. Udrží teplotu čtyřikrát lépe, než výrobky ze syntetických vláken, mají delší životnost a dovedou výborně absorbovat vlhkost. To jsou důvody, které dělají z péřových polštářů skvělou volbu pro vaši hlavu.

Polštáře z dutého vlákna

Polštáře z dutého vlákna jsou plněné polyesterovými vlákny ve formě kuliček. Jejich zdánlivá nevýhoda spočívající v menší schopnosti udržet teplotu se může naopak hodit v horkých letních měsících. Bez problémů se perou v pračce, což zaručuje vysokou hygienickou úrověň. Díky výrobě ze syntetických materiálů, nelákají roztoče a jsou tak vhodnou volbou pro alergiky. Péřové polštáře i polštáře z dutého vlákna se výráběji v celé řadě velikostí z nichž nejběžnější a nejoblíbenější jsou polštáře 70×90.

Anatomické polštáře

Nejčastějším meteriálem pro výrobu anatomických polštářů je tzv. paměťová pěna. Ta se při kontaktu s lidským teplem přizpůsobí anatomii těla, udrží tvar a stabilizuje tělo v optimální poloze pro spaní. Anatomické polštáře jsou obzvláště užitečné při bolestech krční páteře nebo po rekonvalescenci z úrazů. V kombinaci se zdravotní matrací zaručují zdravý a pohodlný spánek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

1 Komentář

  1. Duté vlákno je jasná volba 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.