Tipy redakce

Na co si dát pozor při výběru oken? Vyplatí se připlatit si za kvalitu

0
okna
Zdroj: New Africa / Shutterstock.com

Chystáte se pořídit si nová okna? Před nákupem si pořádně promyslete, co od nich očekáváte a zamyslete se nad několika důležitými faktory, které ve výsledku zásadně ovlivní to, jak budete spokojeni.

Materiál je důležitý

Je klíčové vybrat jej jako první, protože tato volba bude zcela zásadně dána vaším rozpočtem. Nejčastější volbou jsou plastová okna, která jsou skutečně dobrou a kvalitní variantou za rozumné peníze. Pokud máte financí více a chcete získat přeci jen něco navíc, můžete vsadit a dřevo. To vyniká zejména skvělými tepelně-izolačními vlastnostmi. Ohledně izolace jsou velmi srovnatelná s dřevem a plastem i hliníková okna, která se hodí zejména pro zasklení větších ploch. Každopádně platí, že každý materiál má své výhody a nevýhody, a proto se není třeba trápit, že na dřevěná okna třeba finančně nedosáhnete.

Okenní profil musí být skutečně kvalitní

Jestli na něčem opravdu nešetřit, pak je to okenní profil. Je vhodné volit profily třídy A, které mají nejsilnější pohledové stěny. Na první pohled rozdíl samozřejmě nepoznáte, ale na životnosti a celkové výdrži oken se to zcela jistě projeví. Zkontrolujte také, jaké parapety výrobce nabízí. Pevné parapety jsou skvělé nejen proto, že mohou sloužit jako místo pro květiny. Dnes se nabízí mnoho různých barevných provedení, takže je snadno sladíte i s vaším interiérem.

Pozor na těsnění

Je klíčové zvolit těsnění dostatečně pružné a nepoškozené. Určitě je lepší volit okna, kam výrobce vkládá těsnění ručně, byť se to jistě projeví na ceně, protože je to výrazně náročnější.

Potřebujete rolety?

Už při nákupu oken je dobré vyřešit i stínění. Moderní rolety nabízí nejen ochranu před sluncem a pohledy zvenku, ale skvěle také izolují a mohou být i účinnou ochranou proti zlodějům. Dříve nebo později byste je stejně asi do oken instalovali, tak proč to neudělat naráz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.