Zajímavosti

Moderní systémy laserového řezání a ohýbání plechu

0
řezání laserem

Nejmodernější postupy zpracování plechu zahrnují práci se stále složitějšími technickými novinkami a informačními technologiemi. Pro efektivitu výroby z plechu se hodí zainvestovat do automatizovaných laserových systémů. Vybrané firmy, které se zabývají prodejem laserů, vaše pracovníky řádně zaškolí v používání špičkových strojů. Poskytne vám k nim také adekvátní servis. O jakých laserech je řeč?

Laserové řezání

Řezání laserem je stále oblíbenější metodou tepelného dělení plechu. Laserový paprsek zaostřený na požadované místo roztaví plech a tím jej rozřeže na požadované díly. Mezi hojně využívané laserové zdroje patří CO2 laser a vláknový laser. Vláknový laser je modernější varianta, dvakrát výkonnější než plynové CO2 lasery. Pomocí CO2 laseru se většinou zpracovává ocel, ušlechtilá ocel a hliník, tento laser je mnohostranně využitelný. Vláknový laser se užívá spíše pro tenčí nebo středně silné plechy a barevné kovy. 3D laserové řezání je velmi přesné a efektivní řešení pro náročnější výrobu.

Po řezání do ohraňovacího lisu

Ohýbání laserem následuje ve výrobě zpravidla bezprostředně po řezání. K ohýbání plechu se využívají ohraňovací lisy. Můžete zvolit metodu dvoubodového nebo tříbodového ohraňování. Oba systémy však nabízí přesnost ohybu do požadovaného úhlu, kterou zajišťují spolehlivé kompenzační systémy vyrovnávající případné nedokonalosti. Při dvoubodovém ohraňování se plechový obrobek vloží do otvoru v matrici, ale ne až na úplné dno jako při tříbodovém ohybu, který umožňuje ohnutí až po dosedací bod na dně matrice. Do požadovaného úhlu ohybu plechový obrobek ohne lisový razník.

Laserové systémy řezání, 3D vodní paprsky a ohraňovací lisy nabízí v Česku a na Slovensku česká pobočka švýcarské firmy Bystronic Laser AG, která kromě prodeje poskytuje k zakoupenému zboží odborný servis a užitečná školení pro práci se všemi stroji. Jejich systémy řezání a ohýbání mají nastavitelné automatické procesy urychlující výrobu a využívají inovativní software.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.