Domácnost

Ložní prádlo osvěží vaše smysly

1
ložní povlečení

Umíte si vybrat dokonalé ložní povlečení? Vždyť harmonicky zařízená ložnice má obrovský vliv na klidný spokojený spánek. Dříve si lidé nemohli dopřát nynější luxus. Zahřívaly je kožešiny a speciální rostlinné materiály. Bavlněné přikrývky se poprvé objevily ve starém Egyptě a v Mexiku. Teplé povlečení se nacházelo pouze v zámožnějších rodinách, později se stalo nezbytným doplňkem každé ložnice.

Druhy ložního prádla

Nejpoužívanějším a nejprodávanějším materiálem ložního povlečení je bavlna. Nic ji nepřekoná. Díky jemnému příjemném vzhledu, hladkosti a hřejivosti, stále vede. Dalším pozitivem je vzdušnost, pružnost, savost a dlouhá životnost. Bavlněné povlečení není cenově nedosažitelné. Snad jediným nedostatkem je nutnost žehlení. Vyšší kvalitou se pyšní bavlněné povlečení de luxe. Počítejte i s vyšší cenou. Směsová kombinace bavlny a polyesteru, polybavlna, přináší rychle schnoucí povlečení za dobrou cenu. Nemusí se žehlit.

Spěte jako v bavlnce

Dalším atraktivním druhem je saténové povlečení vyrobené z bavlněného saténu s lesklým povrchem. Dominuje hebkostí, jemností a vysokou trvanlivostí. V létě vás ochladí, v zimě zase zahřeje. V českých obchodech je k dostání v nežehlivé úpravě. Cenově vyšší vydání vynahradí jeho kvalita. Ideální materiál pro všechny ženy, které nerady žehlí, je krep. Povlečení vyrobené ze 100 % bavlny exceluje svou vyráženou úpravou. Nadchne i jeho cena a praktičnost.

Zajímavé druhy povlečení

Hustě tkaná 100% bavlna je výchozím materiálem pro flanelové povlečení. Nejvíce zaujme ohromnou hebkostí a hřejivostí. Potěší i zimomřivé jedince. Když soupravu doplníte flanelovým prostěradlem, skutečně se ohřejete. Příjemné oživení přináší povlečení z mikrovlákna. Tkanina vyrobená ze 100 % polyesteru je stálobarevná. Osloví vás snadnou údržbou, rychlým schnutím. Povlečení z mikrovlákna si oblíbí alergici a milovníci příznivých cen.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

1 Komentář

  1. […] se v zimě v noci netřásli zimou, nebo se v létě stále nepotili, zaměřte se na druhy ložního prádla a jeho materiály. Bavlněné povlečení ze 100% bavlny klidně vyperete i na vyšší teploty, […]

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.