Domácnost

Kvalitní peřina – Dopřejte si opravdový požitek

0
jak vybrat peřinu

Majitelka internetového obchodu s luxusními peřinami LUXURY Interior 24 s.r.o. Dana Havrdová říká: „Již 6 let prodávám v ČR a SR opravdu kvalitní peřiny italské značky DaunenStep. Protože jsem po celou dobu se zákazníky v denodenním kontaktu, chtěla bych se v tomto článku s Vámi podělit o své zkušenosti a také se vyjádřit k pověrám o peří.“

Peřiny a polštáře plněné peřím používaly už naše praprababičky a dobře věděly proč. Ne nadarmo je také slovo peří základem slova peřina. Péřové přikrývky a polštáře totiž díky svým vlastnostem vytváří optimální podmínky pro náš odpočinek a naopak nepříznivé podmínky pro roztoče.

Na trhu lze nalézt mnoho výrobků, které se podobají svým vzhledem, odlišují se ovšem kvalitou a tím i cenou. DaunenStep používá pouze prachové peří bílých hus třídy 1 (EN 12934) z certifikovaných husích chovů. „U péřových výrobků je kvalita přímo úměrná ceně,“ doplňuje Dana Havrdová.

Jak tedy vybrat kvalitní výrobek z prachového peří? Můžete zvolit husí nebo kachní peří. My však nabízíme výrobky pouze z husího peří, které svou kvalitou daleko převyšuje kachní. Existuje několik druhů prachového peří, my se však budeme bavit o tom nejkvalitnějším a tím je prachové peří z hrudníku hus. Každé pírko je tvořeno z tisíců jemných vláken, vyrůstajících ze středu všemi směry, což mu dodává objem a měkkost. Jedná se o ty zázračně jemné a objemné chomáčky, díky kterým jsou peřiny DaunenStep nezaměnitelné.

Od koupě péřových výrobků může odrazovat nepřesný, ale bohužel rozšířený mýtus o jeho nevhodnosti pro alergiky. Existují však výzkumy, které potvrzují, že v syntetických polštářích a peřinách se objevuje mnohem větší množství alergenů, než v těch přírodních, péřových. Alergie na peří totiž byla prokázána jen u extrémně malého množství lidí. Navíc se v naprosté většině případů nejedná o alergie způsobené kvalitním peřím, ale o alergie na prachové částice, které se mohou ukládat v nekvalitních výrobcích plněných necertifikovaným peřím. „Přírodní materiál je v tomto případě nejlepší volbou. Koupili byste si ručník z polyesteru? Toto přirovnání je sice neobvyklé, ale je na místě,“ doplňuje Dana Havrdová.

Proč mít péřové přikrývky a polštáře?

Prachové husí peří je tou nejkvalitnější výplní peřin, kterou můžete mít. Peřina DaunenStep Vám dodá úžasný pocit tepla, jemnosti, odvádí vlhkost, proto se pod ní budete potit méně než pod umělou přikrývkou. Z těla rychle absorbuje vlhkost (během noci až 2 dl). Během dne peří zase samovolně vlhkost ztrácí. S ohledem na svou velmi nízkou hmotnost, přikrývky z prachového peří neomezují v pohybu a nezpůsobují pocit těžkosti.

Užitečné rady ke koupi péřových dek a polštářů

– Pokud nemáte se značkou peřin zkušenosti, zavolejte nám, rádi Vám zkušeně poradíme. Nebo nás navštivte v našem show-roomu v Dolních Břežanech (jsme cca 1km od hranice Prahy po hlavní za Písnicí, http://www.interier24.com/kontakt) kde si můžete tato peřiny 21. století prohlédnout a osahat.

– Peří a prachové peří musí být certifikované ohledně praní a sterilizace. Musí být nové, což znamená nikdy nepoužité.

– Hřejivost peřiny je určena množstvím výplně. Více peří znamená i více tepla.

– Barva používaného peří je bílá, ale je normální, pokud je v peřině i určitá část peří tmavšího, které nijak nesnižuje kvalitu a je zárukou přírodního výrobku.

Nejluxusnější peřina na světě: NEJZÁZRAČNĚJŠÍ PEŘÍ Z ISLANDU

Nejkvalitnější peří, jaké kdy evoluce zrodila, je kajčí peří, nosí ho kajky, divoké kachny žijící na útesech Islandu. Když migrují, zanechávají svá hnízda opuštěná, ale ne ledabyle – vajíčka hřejí hedvábné chomáčky. Ty si dospělé kajky vytrhávají proto, aby posléze chránily mláďata před arktickými větry. Peří z opuštěných hnízd mohou vybírat jen zvlášť školení odborníci. V nebezpečných, takřka nepřístupných a velmi vzdálených místech opatrně vytěží z jednoho hnízda nejvýše 30 gramů peří. Ročně se tak nenasbírá více než několik desítek kilogramů kajčího peří po celé zemi. Proto je tolik drahé a vzácné, ale vy jím můžete mít vyplněnou svoji peřinu!

„Peří je extrémně výhřevné, dokonale k sobě lpí, je stále kypré a má velmi vysokou životnost. Na celém světě neexistuje lepší a luxusnější výplň peřin, nepodléhá módním trendům a každý den uleháte s úžasným pocitem jemnosti, který se nemění,“ doplňuje Dana Havrdová.

Správná péče o peřiny a polštáře z peří

– Peřiny i polštáře můžeme prát v pračce, pokud použijeme přípravek vhodný pro praní péřových výrobků. Kvalitní pračky navíc disponují speciálními programy na praní a sušení péřových výrobků. „Velmi dobré zkušenosti máme s kvalitními prádelnami, kterými dnes disponuje téměř každé větší nákupní centrum.“

– Polštáře bychom měli prát zhruba 1x za 1-2 roky, a to zásadně v pracím prostředku určeném na praní peří (jiné prací prostředky způsobí nežádoucí odmaštění, a tím ztrátu požadovaných vlastností).

– Polštáře bychom měli úplně vyměnit po třech, maximálně po pěti letech – při spaní jsou totiž velmi namáhané.

– Kvalitní peřiny mají dlouhou trvanlivost, tj. 20 – 30 let (dle namáhání materiálu).

– Prát peřiny bychom měli jedenkrát za 3 – 5 let nebo dle potřeby. A to v programu přímo určeném na praní péřových výrobků – na 40 stupňů.

– Peřiny i polštáře je po vyprání nutné okamžitě usušit v sušičce.

– Při každodenní údržbě by se peřiny měly natřásat, natřásat a zase natřásat, aby bylo peří stále nadýchané.

– Měli bychom se vyvarovat trvalejšímu tlaku v jednom bodě; pomůže pravidelné obracení polštářů.

– Peřiny a polštáře je možné větrat venku na vzduchu, ne však na přímém slunci – vinou vzniku vysoké teploty uvnitř výrobku by peří ztrácelo svou původní strukturu.

– Pokud o produkty s prachovým peřím řádně pečujeme, odmění se nám životností 20 – 30 let.

Kontakt:

LUXURY Interior 24 s.r.o.

Pražská 381/1

Dolní Břežany

252 41 Praha – západ

Tel/fax: Mobil: +420 244 470 841 +420 734 613 557

Email: hqi@email.cz

www.interier24.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.