Domácnost

Koupelna – místo pro mytí i relaxaci

0
koupelna

V koupelně strávíme velkou část života. Není jen místem, kde se myjeme a čistíme si zuby, ale je také místem, kde relaxujeme a odpočíváme po těžkém dni.. To je důvod, proč bychom si ji měli vybavit co nejlépe, zvláště když vybavení koupelny si nekupujeme na pár měsíců, ale minimálně na několik let. A to platí zejména o sprše.

Vana nebo sprchový kout?

Místo pro sprchování je jednou z nejdůležitějších součástí koupelny, ať už se jedná o samostatný sprchový kout, nebo vanu s pevnou či mobilní zástěnou. Velmi záleží na tom, jaký prostor v koupelně máte, zda potřebujete mít sprchu přístupnou bezbariérově, nebo nevadí ani vyvýšený sprchový kout, klasická či rohová vana. Z barev kraluje bílá, ale najdete i chromované rámy sprch a zástěn.

I ve velkých koupelnách jsou dnes velmi oblíbené oddělené sprchové kouty.  Slouží pro každodenní sprchování, zatímco vana je v takové koupelně častěji místem relaxace. Sprchových koutů je dnes obrovský výběr. Liší se jak tvarem, tak i velikostí a designem. Nejoblíbenější jsou rohové sprchové kouty čtvrtkruhové s dvojdílnými dveřmi, ale vybrat si můžete také ze čtvercových nebo obdélníkových sprchových koutů. Mají buď vaničky odpovídající profilu sprchového koutu, nebo se montují přímo na podlahu se zabudovaným odtokovým žlabem.Kvalitní sprchové kouty značek Gustavsberg, Jika, Riho a Ravak nabízí např. česká firma Keraservis.

koupelna

Sprchové dveře nebo zástěna?

Sprchu, která je od koupelny oddělená klasickými zděnými stěnami, můžeme uzavřít sprchovými dveřmi. Ty se vybírají podle velikosti prostoru, do kterého jsou určeny, a způsobu otvírání. Klasické dveře se spíše hodí do velkých koupelen, zatímco v těch menších je lepší vsadit na dveře s posuvným otevíráním a kvalitním pojezdem. Třetí variantou jsou dveře zalamovací. Vybrat si můžete ze značek Hüppe, Riho a Ravak.

Sprchové zástěny jsou vlastně průhledné stěny, které oddělují sprchovací prostor od zbytku koupelny. Mohou být buď jen čiré, nebo s barevným dekorem, který stěnu částečně zakrývá, případně i vybavené LED světelnými lištami. Mohou být rohové nebo rovné, oddělující větší prostor. Zástěny také mohou tvořit jeden celek se sprchovými dveřmi, případně jedna strana sprchového prostoru zůstane zcela otevřená. Zástěny obvykle oddělují větší plochu, než mají klasické sprchové kouty. Keraservis nabízí zástěny Ravak, Riho, Gustavberg a Duscholux.

koupelna

Sprchový kout na míru již dnes není ničím luxusním. Aby dobře sloužil, je vhodné ho vybavit vhodným žlabem a roštem pro odvod vody. Žlab se zapustí do podlahy a rošt ho překryje. Při čištění stačí sejmout mřížku a žlab vyčistit, z vrchu je dostupný i podlahový sifonek. Žlaby a rošty se prodávají jak ve standardizovaných rozměrech, nebo si je  můžete nechat vyrobit přesně dle rozměrů vašeho sprchovacího prostoru. Nejčastěji jsou žlaby i rošty vyráběny z nerezové oceli. Žlaby, rošty a další doplňky ke sprchovým koutům vyrábí např. firma  AlcaPlast.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.