Domácnost

Kolik stojí sauna a proč jsou mezi nimi takové rozdíly?

0
sauna

Vlastní sauna dnes už není jen nedostižný sen. Saunu si můžete pořídit do bytu, na zahradu, na terasu nebo do podkroví. Vzhled sauny lze sladit s designem vašeho bydlení, stejně tak můžete mít saunu vestavěnou do volného koutu nebo místnosti. Stačí si vybrat a rozhodnout se – třeba i podle vaší peněženky.

Kolik stojí sauna?

Když se zeptáte přátel, na kolik je jejich finská sauna vyšla, dostanete nejspíš tolik různých odpovědí, že vám z toho půjde hlava kolem. Cena sauny se totiž odvíjí od mnoha faktorů, zde jsou ty nejdůležitější:

  • rozměr sauny
  • technické řešení sauny
  • použité materiály
  • výkon kamen
  • způsob ovládání sauny (digitální/tlačítkový)
  • osvětlení, hudba
  • kvalita zpracování a kde byla sauna vyrobena

Pokud vás tedy zajímá cena finské sauny, vždy byste měli srovnávat srovnatelně velké a podobně vybavené kabiny. Největší rozdíl je vždy v provedení: typizovaná sauna a sauna na míru jsou totiž dva zcela rozdílné světy.

Na e-shopu nebo v prodejnách zahradnických potřeb a nábytku vždy narazíte výhradně na typizované sauny. Ty mají pevně dané rozměry, které nelze měnit. Taková sauna se vám zkrátka musí vejít tam, kde ji plánujete mít.

Cena sauny na e-shopech nebo těch vystavených v obchodech se pohybuje od 40 tisíc Kč. Je zde ohromný tlak na minimalizaci ceny, takže výrobce šetří, kde může. Určitě si dejte pozor na délku záruky. A na pozáruční servis většinou rovnou zapomeňte.

sauna

Jestli to se saunováním myslíte vážně, poohlédněte se raději po sauně na míru. Ta se vám přizpůsobí úplně ve všem: rozměrem, vzhledem, výbavou, dokonce ji můžete mít v provedení venkovní sauny.

Nejlepší začátek je vždy v nějakém saunovém showroomu. Tam totiž můžete srovnávat kvalitu provedení a dobrý prodejce vám také umožní si saunu vyzkoušet.

Cena kvalitní sauny v provedení na míru je vždy o něco vyšší než u typizované sauny. Abyste měli lepší představu, nacenění různých modelů saun pro nejprodávanější rozměry jsme pro vás připravili ve specializovaném článku (odkaz výše – ceny aktualizovány ke květnu 2022). Najdete v něm i kompletní specifikace výbavy a obkladu.

www.saunasystem.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.