Domácnost

Koberec – přežitek nebo nutnost?

0
koberec v domácnosti

Umíte si představit bydlení bez koberců anebo je z duše nenávidíte? Myslíte si, že se v nich drží prach a nečistoty anebo jste si je oblíbili díky tepelné izolaci a útulnosti? V každém případě si před pořízením koberce musíte rozmyslet priority. Tento příjemný prvek interiéru má své příznivce i odpůrce. Podívejme se na jeho výhody a nevýhody.


Dejte dohromady všechna pozitiva i negativa

Není možné pochybovat o tom, že vám daruje koberec pocit tepla a pohodlí. Nutno podotknout, že podobný luxus přináší i plovoucí podlahy s vytápěním. O koberec musíte pečovat, vysávat ho a pravidelně čistit. Mnohé hospodyňky nerady vytírají, proto ocení snadnější vysávání. Ani čištění koberců není žádná věda, pokud jich máte doma více, stačí povolat firmu zabývající se čištěním podlahových krytin. Ušetříte si tak spoustu času a můžete očekávat dokonalý výsledek. Koberce se navíc pyšní skvělými izolačními vlastnostmi a tlumí zvuky v bytě.

Prach a jenom prach

Někdo by mohl namítat, že se v kobercích drží prachové částice, které nesvědčí alergikům. Tato připomínka má však své mouchy. Jemný prach udržující se v kobercích s jemným vlasem alergikovi nemohou uškodit, dbáme-li na pravidelnou údržbu, nemáme se čeho bát. Tyto stylové podlahové krytiny vybíráme hned z několika pohledů. Zaměřujeme se na to, kam je chceme umístit, dbáme na rozměry, výšku vlasu, materiál, vzhled i cenu. Velmi důležitá je technologie výroby. Syntetická vlákna drží precizně tvar a mají senzační akustické vlastnosti. Navíc jsou odolné a pružné. Produkty z přírodních materiálů, jako jsou vlna, hedvábí, kokosové vlákno potřebují důkladnější údržbu, zato vynikají exkluzivními reprezentativními požadavky.

Rádi byste smyčku nebo střih?

Vlákna koberců dělíme na smyčkové, střižené a kombinované. Zvolíte-li vyšší hustotu vláken, můžete se těšit na příjemnější došlap a odolnost. Některým kobercům nesvědčí popojíždění na kolečkovém křesle, podlahové vytápění. I když se nejste příznivci těchto podlahových krytin, přece byste je měli pořídit dětem do pokoje, protože inspirují fantazii.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.