Stavba

Kdy je zapotřebí sanace zdiva

0
sanace zdiva

Vlhké zdivo představuje pokaždé velký problém. Mnohé domácnosti nebo majitelé bytových či panelových domů situaci přesto neřeší. Vše graduje výskytem plísní a nejrůznějších dalších problémů. Poměrně obtížné bývá ihned na počátku zjistit, zdali je vlhkost natolik vysoká, že je nezbytné začít ihned jednat. My se právě na důvody nezbytnosti specializovaného řešení podíváme podrobněji. Kdy je tedy sanace zdiva nezbytností a jaké potíže se tím vyřeší?

Když je nutné provést dodatečnou izolaci vlhkého zdiva

Situací, kdy je nezbytné realizovat dodatečnou izolaci vlhkého zdiva, je hned několik. Začít bychom mohli momentem, kdy se na zdech v interiéru i exteriéru začnou objevovat vlhké mapy. V tomto momentu se vyplatí obrátit se na profesionály, kteří si dokážou se vzniklou situací poradit. Dále je vhodné k tomuto kroku přistoupit tehdy, když plánujete zateplení pláště domu spojené s výměnou starých oken za nová. Mnohdy se přistupuje k sanaci zdiva před komplexní rekonstrukcí starších objektů.

Jak se problémy včasným zásahem vyřeší?

Začít bychom měli především zdravotní hlediskem. Z interiéru zmizí jakékoli spóry hub a prostředí, v němž se velmi rychle rozmáhají plísně. Dýchání tak bude mnohem snazší a získáte jistotu zdravého vzduchu bez jakýchkoli škodlivin. Důležité je maximální snížení nákladů na vytápění nemovitosti. U vlhkých konstrukcí je logicky vyšší tepelná vodivost zdiva, a tak jste nuceni častěji větrat, což logicky vede k vysokým tepelným ztrátám. Dojde samozřejmě i k odstranění potíží spojených s postupnou degradací zdiva. Dlouhodobá vlhkost vede k jeho rozpadu a případnému narušení statiky objektu.

Vzhled nemovitosti je také důležitý

Zapomenout nelze ani na vzhled stěn. Jak v exteriéru, tak i v interiéru vypadají mokrá místa na první pohled odpudivě. Ať už potřebujete odstranit přebytečnou vlhkost z jakýchkoli důvodů, obraťte se na specialisty. Výbornou volbou je firma František Hróz, která realizuje podřezání zdiva diamantovým lanem, podřezání řetězovou pilou, chemické injektáže a mnohé další postupy, jež dokážou objekt zbavit vlhkosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.