Domácnost

Kamenné koberce na zahradách u rodinných domů

0
kamenný koberec výhody a nevýhody

Kamenné koberce jsou poměrně novou technologií, jak vytvořit na zahradách kvalitní, odolnou a elegantní zpevněnou podlahu. Vyvinuty byly teprve před několika lety a v porovnání se zámkovou dlažbou mají minimální historii. I přes krátkou historii si získávají stále větší popularitu u široké veřejnosti. Co vlastně jsou kamenné koberce, jak vznikají, jaké je jejich využití a jaké jsou základní přednosti i nedostatky této technologie? Na to se zaměříme detailněji.

Charakteristika kamenných koberců

Kamenný koberec je designový štěrkový kámen, položený v rovině, který vytváří ideálně rovnou a elegantní pochozí vrstvu. Na rozdíl od zámkových a jiných betonových dlažeb je naprosto beze spár. Celá plocha nové dlažby je realizována v jedné vrstvě a design je tak celistvý a ničím nerušený. Kamenný štěrk a oblázky využité a koberec mohou být vyráběny a dodávány v mnoha variantách barev. Právě elegance a variabilita jsou hlavními přednostmi této technologie.

[irp]

Jak se vytváří kamenné koberce?

Pokládku kamenného koberce zvládne i zručný domácí kutil. Kamenná směs je prodejcem dodávána také s dvousložkovým pryskyřičným pojivem. Stačí smíchat obě složky pojiva ve správném poměru a nalít je do kýble s kameny a znovu promíchat, aby se pojivo s kameny důkladně spojilo. Jako podklad je ideální betonová plocha, ale stačí i zpevněná vyrovnaná zemina potažená folií. Na podklad se směs kamenů s pojivem vysype a nerezovým hladítkem vyrovná. Vše pak stačí nechat zaschnout a ideálně rovná podlaha je hotová.

Využití kamenných koberců?

Kamenné koberce mohou být využity mnoha způsoby. Dají se využít okolo bazénů, na terasy, do pergol, k domům, ale i na zahradní cestičky nebo na schody. Kamenné koberce jsou protiskluzové a skvěle odolávají i venkovním vlivům a rozmarům počasí. Při vytvoření mají koberce z kamenů lesklý povrch. Vlivem zašpinění pryskyřičného pojiva ale lesk mizí. Nevýhodou je vyšší cena. Cena za 1m2 kamenného koberce je v průměru okolo 500Kč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.